Головна » 2024 » Червень » 26 » Можуть почати працювати в Україні американські військові підрядники - The Page

Можуть почати працювати в Україні американські військові підрядники - The Page

Адміністрація Байдена може дозволити військовим підрядникам розгортатися в Україні.

Адміністрація Байдена наближається до зняття фактичної заборони на розгортання американських військових підрядників в Україні. Про це повідомляє CNN з посиланням на чотирьох американських чиновників.

Така зміна курсу означатиме ще один значний зсув у політиці адміністрації Байдена щодо України, оскільки США шукають способи надати українським військовим перевагу у протистоянні з росією.

За словами чиновників, все це перебуває на стадії розробки і ще не отримало остаточного схвалення президента Джо Байдена.

«Ми не прийняли жодних рішень, і будь-яке обговорення цього питання є передчасним. Президент абсолютно впевнений, що він не відправлятиме американські війська в Україну», — сказав один з чиновників адміністрації.

За словами посадовців, після схвалення зміни, ймовірно, будуть введені в дію цього року, що дозволить Пентагону надавати контракти американським компаніям для роботи в Україні. Це має прискорити технічне обслуговування і ремонт систем озброєнь, які використовуються українськими військовими.

Протягом останніх двох років Байден наполягав на тому, щоб усі американці, а особливо американські війська, трималися подалі від лінії фронту в Україні. Білий дім був сповнений рішучості обмежити як небезпеку для американців, так і сприйняття, особливо росією, того, що американські військові беруть участь у бойових діях в Україні. Державний департамент прямо застеріг американців від поїздок в Україну з 2022 року.

Як наслідок, надану США військову техніку, яка зазнала значних пошкоджень у боях, доводиться вивозити з країни до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, а цей процес займає багато часу. Американські війська також готові допомогти українцям з більш рутинним технічним обслуговуванням і логістикою, але лише на відстані за допомогою відеочату або захищеного телефону — механізм, який має певні обмеження, оскільки американські війська і підрядники не можуть безпосередньо працювати з системами.

За словами представників адміністрації, протягом останніх кількох місяців чиновники почали серйозно переглядати ці обмеження, оскільки росія продовжувала здобувати перемоги на полі бою, а фінансування США для України застопорилося в Конгресі. Дозвіл досвідченим американським підрядникам, які фінансуються урядом США, зберегти свою присутність в Україні означає, що вони зможуть набагато швидше допомогти відремонтувати пошкоджене дороге обладнання, кажуть посадовці. Однією з передових систем, яка, за словами посадовців, ймовірно, потребуватиме регулярного технічного обслуговування, є винищувачі F-16, які Україна має отримати цього року.

За словами одного з урядовців, компанії, які братимуть участь у тендерах на отримання контрактів, повинні будуть розробити надійні плани зниження ризиків для зменшення загроз для своїх співробітників.

Нинішні і колишні посадовці, знайомі з дискусіями про розгортання підрядників в Україні, підкреслили, що зміна політики не призведе до такої масової присутності американських підрядників в Україні, яка існувала в Іраку і Афганістані. Натомість, швидше за все, це призведе до того, що в Україні одночасно працюватимуть від кількох десятків до кількох сотень підрядників.

Це було б набагато більш цілеспрямованим і продуманим зусиллям з підтримки України всередині країни», — сказав відставний армійський офіцер Алекс Віндман, який працював директором з європейських справ у Раді національної безпеки колишнього президента Дональда Трампа.

Віндман наполягав на скасуванні обмежень протягом майже двох років і говорить, що адміністрація працює над планом пом'якшення обмежень з початку цього року.

Україна — наш союзник. США мають гострі, критичні інтереси національної безпеки в підтримці України, і існує багато заходів для зменшення ризиків», — сказав Віндман в інтерв'ю CNN.

Обговорення про дозвіл підрядникам на розгортання в Україні відбуваються після низки рішень, які США прийняли за останні місяці, намагаючись допомогти Україні дати відсіч росіянам. Наприкінці травня Байден надав Україні дозвіл на нанесення ударів по цілях на території росії, поблизу кордону з Харковом, американською зброєю — прохання, в якому США неодноразово відмовляли в минулому. Минулого тижня ця політика, схоже, знову розширилася, коли радник з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україна може завдати контрудару в будь-якій точці українсько-російського кордону, використовуючи американську зброю.


За матеріалами: Новини сьогодні
26-06-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1274

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]