60-річний ювілей святкує єпископ Мілан Шашік. Привітати владику приїхав і Михайло Джанда
З самого ранку священик приймає вітання
– як від церковних діячів, так і
представників влади й усіх закарпатців.
За роки служіння на Закарпатті Мілан
Шашік отримав заслужену повагу від
закарпатців незалежно від їхнього
віросповідання та конфесійної
приналежності. Журналісти порталу
"NOWYNY.com — новини
Закарпаття" приєднуються до
вітань і бажають владиці довгих років
життя на Божу славу.
Слід зазначити, що на святкування ювілею владики зібралися не тільки священики і віряни, але і відомі громадські діячі краю та політики. Зокрема, привітати владику із Хуста приїхав один із лідерів передвиборних перегонів у мажоритарному окрузі № 71 Михайло Джанда.
Біографія. Владика Мілан
Преосвященний владика Мілан народився 17 вересня 1952 року в Леготі (Словаччина). 31 липня 1971 року вступив до Місійної Конґрегації Отців Лазаристів. 27 вересня 1973 року склав вічні обіти. 6 червня 1976 року був рукоположений у сан священика.
З 1990 до 1992 рік навчався у Папському Інституті Духовності "Терезіанум" у Римі. З 5 жовтня 1992 року по 7 липня 1998 року працював в Апостольській Нунціатурі України. Впродовж одного року був директором новіціату Місійної Конґрегації у Словаччині. В серпні 2000 року повернувся в Україну і став парохом у смт Перечин на Закарпатті.
12 листопада 2002 року іменований Апостольським адміністратором Мукачівської єпархії та титулярним єпископом Бононійським. Архієрейську хіротонію отримав з рук Святійшого Отця Івана Павла ІІ 6 січня 2003 року в Римі в базиліці св. Петра. Уряд Апостольського адміністратора прийняв 25 січня 2003 року.
17 березня 2010 року було оприлюднено номінування правлячим єпископом, а 24 квітня 2010 року відбулася урочиста інтронізація владики Мілана на кафедру Мукачівських єпископів у Хрестовоздвиженському кафедральному соборі м. Ужгорода.