Головна » 2015 » May » 5 » На пасажироперевезення Кабмін скасував державне та муніципальне регулювання тарифів

На пасажироперевезення Кабмін скасував державне та муніципальне регулювання тарифів

Кабінет Міністрів України скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення (окрім залізничних).

Відповідне рішення закріплено згідно з постановою уряду №240 від 25 березня 2015 року, оприлюдненою на його веб-сайті.

Згідно з документом, з постанови Кабміну № 1548 від 25 грудня 1996 року "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" вилучається норма про те, що органи державної виконавчої влади та виконавчі органи міських рад встановлюють тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському, внутрішньообласному сполученні.

Крім того, скасовується норма про те, що обласні, Київська міська державні адміністрації, виконавчі органи Львівської і Криворізької міських рад регулюють (встановлюють) тарифи на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті - метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі (що працюють у звичайному режимі руху).

Як повідомлялося, автоперевізники в березні зверталися з проханням до Мінінфраструктури щоб останнє звернулося до облдержадміністрацій та міськрад щодо невідкладного перегляду чинних тарифів на міських, приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах з метою приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.

За словами міністра Андрія Пивоварського, він вже підписав листа до Мінекономрозвитку з проханням до кінця 2015 року ввести мораторій на регулювання тарифів на внутрішньообласні перевезення облдержадміністраціями та міськрадами. Водночас, за його словами, міністерство не розглядає можливості повного скасування контролю над ціноутворенням у сфері пасажирських перевезень.

Пізніше, в квітні, Антимонопольний комітет України надав Міністерству інфраструктури обов'язкові для розгляду рекомендації з метою недопущення встановлення необґрунтованих тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.


За матеріалами: Новини сьогодні
05-05-2015
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1750

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]