Головна » 2012 » Серпень » 28 » На Виноградівщині контрабандисти відкрили польовий аеродром

На Виноградівщині контрабандисти відкрили польовий аеродром

Прикордонниками викрито чергову спробу налагодження каналу переправки економічної контрабанди. Сьогодні вранці, о 10.15. прикордонний наряд Мукачівського прикордонного загону на напрямку населених пунктів Боташ (Румунія) – с. Нове Климове Виноградівського району Закарпатської області (Україна) зафіксував проліт на територію України легкомоторного літака.

За інформацією прикордонного наряду були підняті по тривозі два відділи прикордонної служби, сформовані пошукові групи, поінформовано підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України та взаємодіючі структури Закарпатської області, розпочато з’ясування обставин порушення повітряного простору України з Прикордонною охороною Республіки Румунія.
В ході пошукових дій о 10.27 наряд відділу прикордонної служби «Дякове» виявив одномоторний літак, який злітав з поля, що знаходиться між населеними пунктами Чепа і Дюла Виноградівського району Закарпатської області, за 6 км від державного кордону. Висунувшись на місце подій, прикордонники побачили, як з поля на великій швидкості виїжджає мікроавтобус «Мерседес-Спринтер» та наздогнали транспортний засіб. В ньому було двоє громадян України. Також у салоні «Мерседеса» були знайдені дві порожні каністри з характерним запахом бензину. Так як «Мерседес-Спринтер» має дизельний двигун, водій так і не зміг пояснити прикордонникам для чого в нього були ці ємності. В них, скоріш за все, перевозилося паливо для літака.
Крім того, на полі були знайдені 16 пакувальних ящиків з-під сигарет. Половина з них були порожніми, решта з тютюновими виробами.
О 10.43. прикордонники зафіксували перетин державного кордону одномоторним літаком на висоті до 1500 м у бік території Румунії. Через деякий час від румунських колег надійшла інформація про те, що даний літак уже перетнув румуно-угорський кордон.
Наразі затримані громадяни України та мікроавтобус «Мерседес-Спринтер» доставлені в один із відділів прикордонної служби. Проводиться перевірочні заходи даного правопорушення.
Слід зауважити, що спроби використання суден малої авіації та аматорських літальних апаратів з метою переміщення контрабандних тютюнових виробів для прикордонників не новина. Тільки протягом 2011-2012 років самостійно та у взаємодії з іншими правоохоронними органами було зафіксовано 11 випадків підготовки або використання суден малої авіації з метою незаконного переміщення контрабандних товарів (переважно тютюнових виробів) через державний кордон.
Державна прикордонна служба, в межах компетенції, продовжує проводити заходи з відстеження повітряної обстановки в контрольованих прикордонних районах України.

Державна прикордона службаЗа матеріалами: Новини сьогодні
28.08.2012
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 11355

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]