На Закарпатті китайська корпорація готова розвивати енергозберігаючі технології
Китайська корпорація готова розвивати енергозберігаючі технології на Закарпатті
Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс зустрівся з президентом «Корпорації нової енергії Лотосленд» Китайської Народної Республіки Сюн Цзянем. Мета візиту китайців на Закарпаття – налагодження співпраці.
Про це повідомляють у прес-службі Закарпатської обласної ради.
"Сьогодні, 24 липня, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс зустрівся з президентом «Корпорації нової енергії Лотосленд» Китайської Народної Республіки Сюн Цзянем. Мета приїзду в наш край – налагодження співпраці. На сьогодні в області зареєстровано 3 підприємства з іноземними інвестиціями китайського походження. Загальна сума інвестицій, що надійшли з Китаю за весь період інвестиційної діяльності становить майже 0,1 млн дол. США або 0,02% (від загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій)", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що Сюн Цзяня Закарпаття вразило багатством ресурсів, унікальним географічним положенням, близькістю кордонів. Він сказав, що відвідати Закарпаття рекомендувало Посольство КНР в Україні з пропозицією налагодження співпраці.
«Ми дуже зацікавлені у співпраці із Закарпаттям. У нас успішно розвиваються нові енергозберігаючі напрямки – сонячні електростанції, геотермальні та водневі. І ми готові обговорити співпрацю за цими напрямками, а також питання створення відповідного українсько-китайського підприємства на базі Ужгородського заводу «Турбогаз»», - сказав Сюн Цзянь.
За словами китайських гостей, "Корпорація нової енергії Лотосленд" використовує геотермальну енергію та інші нові енергетичні технології для надання енергозберігаючих послуг для нових і старих будівель.
Як наголосив голова Закарпатської облради Рівіс, область зацікавлена розвивати енергоефективну «теплову» інфраструктуру в дитсадках і школах та підтримувати ті проекти, які дадуть економію коштів на ці цілі. "Якщо буде зацікавленість у місцевого бізнесу, то йтимемо такому співробітництву назустріч", – наголосив Рівіс, додавши, що Закарпатська область однією з перших відмовилась від неекономного централізованого опалення і стабільно скорочує обсяги споживання газу та шукає альтернативні види тепла від біогазу до сонячної енергетики.