Головна » 2024 » Червень » 5 » "Найбільші в історії" навчання НАТО на Балтиці анонсували у Литві

"Найбільші в історії" навчання НАТО на Балтиці анонсували у Литві

У навчаннях візьмуть участь близько 9 тисяч солдатів та іншого особового складу, понад 50 кораблів і понад 80 літаків з 20 країн НАТО. Міноборони Литви 4 червня повідомило, що розпочалася підготовка до масштабних навчань у Балтійському морі BALTOPS 24.

«У Клайпедському порту збираються учасники навчань BALTOPS 24 — понад 30 військових кораблів союзників по НАТО, екіпажі яких налічують понад 4 тисячі моряків, морської піхоти, морської авіації та інших фахівців військового флоту», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це будуть найбільші навчання, які будь-коли проводилися в Балтійському морі.

У навчаннях візьмуть участь близько 9 тисяч солдатів та іншого особового складу, понад 50 кораблів і понад 80 літаків з 20 країн НАТО. Вперше, хоча країна бере участь у цих навчаннях з 1990 року, Швеція бере участь у навчаннях як член НАТО.

Навчання організовуються Командуванням ВМС США в Європі та Африці та 6-м флотом США, управління навчаннями забезпечуватиме штаб Військово-морських ударних сил та сил підтримки НАТО (STRIKFORNATO).

Основна мета навчань — дати союзникам можливість відпрацювати заходи реагування на кризові ситуації та забезпечити свободу судноплавства та безпеку у Балтійському регіоні», — йдеться у повідомленні.

За даними Міноборони Литви, 4-7 червня пройде морська координаційна конференція навчань BALTOPS 24, організована Військово-морськими силами Литви.

У фазі активних дій на Балтійському морі, з 7 по 20 червня, буде відпрацьовано висадку морського десанту, вогневу підтримку, протичовнову боротьбу, протиповітряну оборону, пошук та знезараження мін, дії надводних і підводних безпілотників та низку інших операцій.


За матеріалами: Новини сьогодні
05-06-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1507

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]