Головна » 2024 » Лютий » 13 » НАТО – це не контракт із охоронною компанією - Сікорський про слова Трампа

НАТО – це не контракт із охоронною компанією - Сікорський про слова Трампа

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що настав час посилити європейську оборону.

На зустрічі міністрів закордонних справ Польщі, Німеччини та Франції він зазначив, що Польща підтримує оборонний союз так само, як колись вона раніше за інших підтримувала енергетичний союз. Європейська оборона у стратегічній гармонії з НАТО та Сполученими Штатами – це ідея, час якої настав, підкреслив він, передає RMF24.

Він також відреагував на слова Дональда Трампа, який під час суботнього мітингу в Південній Кароліні пригрозив, що коли він знову стане президентом США, то не захищатиме країни НАТО, які не виконують свої фінансові зобов'язання перед Північноатлантичним альянсом, від потенційної російської агресії.

Польський міністр зазначив, що Польща витрачає понад 3 відсотки ВВП для оборони, тому претендуватиме на захист.

Якби президент Трамп розмовляв зі мною (...), я сказав би йому, що Північноатлантичний альянс — це не контракт із охоронною компанією. Стаття 5 Вашингтонського договору була вперше використана після нападу на США після 11 вересня. Потім Польща відправила армійську бригаду до Афганістану на десять років, і ми не відправили за це рахунок до Вашингтона.

Альянси також укріплюють Сполучені Штати. Я сподіваюся, що ця думка візьме гору. Ми вважаємо за краще пам'ятати президента Трампа як того, хто ще до (широкомасштабної) війни відправив на Україну американські протитанкові ракети Javelin", - сказав він.

Він також повідомив, що, будучи ще головою делегації з питань ЄС-США в Європейському парламенті, він зустрівся з високопоставленим представником Пентагону, який закликав Європу "посилити відповідальність за свою власну безпеку".

Сполучені Штати мають проблеми по всьому світу, в тому числі на Далекому Сході, і можуть виникнути ситуації, в яких Сполучені Штати хочуть, щоб Європа взяла на себе більше відповідальності за їхню безпеку.

Той факт, що Європа серйозно поставиться до оборони та оборонної промисловості – це спільний виклик, до якого нас палко заохочували американські президенти, – сказав глава польського МЗС.


За матеріалами: Новини сьогодні
13-02-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1477

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]