НБУ пояснив, як закарпатці отримуватимуть перекази з-за кордону
Нагадуємо, що порядок отримання переказів в іноземній валюті визначений в «Правилах здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні» ( затверджені Постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2007 рокуN496) та Постанові Правління Національного банку України від 14.05.2013 р. N 163 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті».
Згідно з діючими нормами, виплата переказу (переказів), що надійшов (надійшли) в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичної особи, у сумі, що:
- не перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць, здійснюється у валюті переказу;
- дорівнює або перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць, здійснюється в гривнях і зараховується на поточний рахунок отримувача переказу (переказів).
У зв’язку з цим, банки зобов’язані попередньо зараховувати кошти, які надходять із-за меж України за переказами на користь фізичних осіб в іноземній валюті на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку ” і тільки в разі якщо сума переказу дорівнює або перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць, банки зобов’язані без доручення клієнта здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті не пізніше, ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на аналітичний рахунок. Гривневий еквівалент на поточний рахунок отримувача переказу зараховується не пізніше наступного робочого дня з дня здійснення обов’язкового продажу.
Куди ж зараховувати кошти у тих випадках, коли отримувач немає відкритого поточного рахунку в гривнях в установі банку ?
Саме на це запитання дає відповідь Постанова № 208 «Про порядок зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень на користь фізичних осіб із-за меж України» від 06.06.2013, зокрема:
- уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквівалента від продажу на поточний рахунок фізичної особи в гривнях, відкритий в уповноваженому банку, який здійснив продаж іноземної валюти;
- якщо фізична особа - отримувач переказу має в цьому банку рахунок в іноземній валюті і була ідентифікована банком, то банк для здійснення зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень в іноземній валюті відкриває такій фізичній особі поточний рахунок у національній валюті. Укладання договору банківського рахунку в гривнях здійснюється під час першого звернення такої особи до банку;
- якщо
фізична особа не має в цьому банку
рахунків і не була ідентифікована
банком, то уповноважений банк зараховує
гривневий еквівалент від продажу
надходжень в іноземній валюті такій
фізичній особі на окремий аналітичний
рахунок балансового рахунку 2909 "Інша
кредиторська заборгованість за операціями
з клієнтами банку" до часу звернення
фізичної особи до банку для відкриття
поточного рахунку в гривнях, – повідомили
у прес-службі Управління НБУ у Закарпатській
області.