Головна » 2022 » Січень » 3 » Новорічна ялинка: як її можна утилізувати

Новорічна ялинка: як її можна утилізувати

новорічна ялинка

Викинути новорічну ялинку просто на смітник - не найкраща ідея. Розповідаємо, як правильно утилізувати використані дерева.

Коли новорічні свята добігатимуть кінця, ті українці, які ставили вдома живу ялинку, почнуть позбавлятися дерев. Нерідко ялинку залишають просто у сміттєвих контейнерах, хоча комунальники суворо забороняють це робити. Розповідаємо, як правильно утилізувати використані ялинки.

Як можна утилізувати новорічну ялинку

Ялинки можна використовувати як паливо для котельні, що працює на деревних відходах. Ви можете дізнатися, де у місті розташовані такі котельні, і навіть організувати масовий вивіз хвої від вашого будинку, аби гори хвойного сміття не накопичувалися у вашому дворі.

Якщо ялинка має багато гілок, її можна відвезти до зоопарку або ферми. Вони там згодяться не лише як натуральний корм, а й будуть корисними, наприклад, для барсів, тигрів та інших диких хижаків, адже стовбури дерев є зручними кігтеточками. Для копитних та птахів гілка можна використовувати в якості підстилки.

Якщо у вас є дача чи заміський будинок з каміном або піччю, можна зібрати багато ялинок, зокрема і взяти від друзів, та запастися дровами.

Городникам і садівникам сподобається ідея підживлення ґрунту ялиновими тирсами. А ще за допомогою подрібненої до стану тріски хвої можна посипати землю біля дерев та квітів. Це допоможе захистити їх від бур'янів та запобігти ерозії ґрунту. Полуниця, мульчована таким способом, не гниє, а картопляні грядки оминають шкідники.

У Києві, до прикладу, комунальне підприємство "Київзеленбуд" щорічно організовує пункти прийому новорічних ялинок. Карту та адреси таких пунктів можна знайти на сторінках підприємства у соціальних мережах.

А для творчих людей новорічна ялинка - це знахідка. З неї можна зробити безліч декоративних дерев'яних виробів та дрібничок. Дерев'яний посуд або елементи декору з такої ялинки дадуть їй змогу прожити друге життя після завершення свят.

Як утилізують новорічні ялинки в інших країнах

У США теж існують пункти прийому використаних ялинок. Вже кілька років поспіль у Нью-Йорку влаштовують фестиваль тирси – традицією стало після Нового року не просто викинути ялинку, а принести до пункту та кинути у подрібнювач. Готову тирсу розсипають у парках, як добриво для молодих дерев. Крім того, в Америці з ялинкових відходів роблять наповнювач для котячих туалетів та папір.

У Канаді з ялинкових відходів виготовляють ліки.

У Берліні існує спеціальний "ялинковий патруль", який їздить містом і збирає викинуті дерева, які потім використовують, як дрова для теплоелектростанцій. Крім того, в Німеччині з ялинок роблять ламінат та ялинові паливні гранули.

Паливні брикети з ялинкової тріски роблять в Австрії.

Австрійці формують із ялинкової тріски паливні брикети. Взагалі всі частини ялинки чудово йдуть на добрива, підсипку газонів. З великих дерев, що стоять на центральних вулицях та площах, роблять годівниці для тварин та шпаківні для птахів.

У Фінляндії та Швейцарії стовбури дерев використовують на меблевих фабриках, а голки - у косметичній індустрії.


За матеріалами: Новини сьогодні
ТОП:
03-01-2022
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1525

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]