Головна » 2023 » Серпень » 1 » Підняли найбільший прапор над двотисячниками Українських Карпат - на Закарпатті встановили рекорд

Підняли найбільший прапор над двотисячниками Українських Карпат - на Закарпатті встановили рекорд

На Закарпатті встановили рекорд - за день підняли найбільший прапор України над всіма двотисячниками Українських Карпат, від Петроса до Попа Івана Чорногірського. Про це повідомив один із учасників команди гірських туристів, що встановили рекорд, Іштван Цап.

"У суботу, 29 липня, наша маленька команда у складі трьох людей - це я, а також Богдан Попадич та Павло Трифонов підняла, наразі, найбільший прапор України розміром 6х3 метри над всіма двох-тисячниками України. Ця подія була зафіксована як рекорд України", - повідомив Цап.

Досягнення було визнано та внесено до Книги рекордів України, зазначив він.

Загальна протяжність пішого маршруту склала 57 км, загальний набір висоти – 3058 м.

Зі слів Іштвана Цапа, у суботу рано вранці близько 3 години команда стартувала з міста Ясіня і пізно ввечері спустились в село Луги.

"В 07:07 прапор підняли на горі Петрос (2020 м.). Потім наш прапор замайорів на горах: Говерла (2061 м.), Ребра (2001 м.), Гутин Томнатик (2016 м.), Бребенескул (2035 м.). І в 18:25 прапор України підняли на горі Піп Іван (2022 м.)", - розповів він.

Метою походу було показати, що насправді Українські Карпати - безцінні і вразливі та потребують захисту.

"Ми в ніякому разі не намагаємось позиціонувати цю подію як якесь спортивне досягнення. Ми не є спортсменами – ми прості люди, які безмежно закохані в гори. І, попри сталий стереотип про те, що наші Карпати безмежні і могутні, – хотіли привернути увагу людей до того, що в дійсності наші гори дуже вразливі та беззахисні. Наші гори займають менше 5% території України. До прикладу, в Австрії гори займають понад 60% території. І тому кожна українська гора безцінна, кожна полонина – унікальна, кожна гірська річка – неповторна. І ми зобов’язані їх дбайливо берегти", - наголосив Іштван Цап.

Українські Карпати — частина гірської системи Східних Карпат у Західній Україні, поділяються на Зовнішні Східні Карпати та Внутрішні Східні Карпати. Їхня довжина від верхів'їв Сяну до витоків Сучави становить 280 км, ширина понад 110 км. Двох-тисячники Українських Карпатх зосереджені на Чорногріському хребті, що знаходиться на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей.


За матеріалами: Новини сьогодні
01-08-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1417

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]