Показали пташеня найнебезпечнішого хижака Антарктики українські полярники. ВІДЕО
Полярники показали миле пташеня південно-полярного поморника або скуа, який є одним з головних пернатих хижаків Антарктики.
Як виглядає пташеня поморника
Українські науковці розповіли, що скуа полює на яйця та пташенят пінгвінів та інших птахів, а ще відбирає їжу в синьооких бакланів та пінгвінів, коли ті повертаються до гнізд з їжею.
Але новонародженим пташенятам до такого "розбишацтва" ще далеко – перший час їх по черзі годують батьки. Лише після зміни пуху на пір’я вони почнуть літати і самостійно харчуватися. Це відбувається десь за два місяці після народження, — вказують полярники.
Поморники, за словами науковців, агресивно захищають своїх пташенят й битимуться за них до останнього, не боячись навіть людей.
Наприклад, якщо поморники вирішать, що якась людина загрожує пташеняті, то здіймуть крик, почнуть активно кружляти й навіть можуть бити крилами по голові .
Отак от змінюється цей птах: від пухнастої милоти до сміливого нахаби, який "візьме своє, чиє воно не було б", щоб вижити в суворих умовах Антарктики.
Що відомо про поморника
Ці птахи є мандрівними та не гніздовими. Їхні види трапляються вздовж узбережжя та у відкритому морі по всьому світі.
В Україні фіксували чотири види — поморника великого, середнього, короткохвостого та довгохвостого. Загалом поморник має 7 видів.
Відрізнити поморника антарктичного від поморників інших видів легко – він має великий розмір, масивну грудну клітку та білі плями на крилах біля основи махового пір’я, які легко побачити здалеку. Поморники цього виду живуть не тільки на узбережжі Антрактиди, а й на Південних Оркнейських та Шетландських островах.
Джерело: Національний Антарктичний науковий центр