Головна » 2024 » Березень » 22 » Попереджати стихійні лиха може ШІ від Google

Попереджати стихійні лиха може ШІ від Google

Google внесла вагомий вклад у сферу прогнозування стихійних лих за допомогою штучного інтелекту, оголосивши про розробку технології, що дозволяє з великою точністю передбачати річкові повені за тиждень до їх появи

Результати цього новаторського підходу, що охоплює 80 країн з населенням у 460 мільйонів людей, були опубліковані в провідному науковому журналі, підкреслюючи не лише технічний успіх, але й значний соціальний вплив розробки.

В основі технології лежить застосування машинного навчання, яке аналізує широкий спектр даних, включаючи історичні події, рівні води у річках та топографічні характеристики місцевості. Завдяки створенню локалізованих карт та проведенню сотень тисяч симуляцій, Google вдалося розробити високоточні моделі для специфічних локацій. Такий інтегрований підхід відкриває шлях для глобального масштабування та покращення прогнозів у майбутньому.

Середній час прогнозування повеней становить приблизно п’ять днів, проте у деяких випадках цей показник досягає семи днів. Таке покращення є значним кроком уперед порівняно з існуючими глобальними прогнозами, особливо важливим для регіонів з обмеженим доступом до подібних даних, таких як певні райони Африки та Азії.

Google робить прогнози доступними через різноманітні канали, включаючи Пошук Google, Карти Google та сповіщення на Android, а також через спеціалізований вебдодаток Flood Hub. Ця ініціатива спрямована на зменшення впливу повеней, надаючи громадам додатковий час для підготовки та реагування на надзвичайні ситуації.

Надалі, Google планує продовжити дослідження у цій області спільно з академічними колами, прагнучи розширити можливості штучного інтелекту в прогнозуванні повеней і створити комплексну глобальну систему для боротьби з цими стихійними лихами.


За матеріалами: Новини сьогодні
22-03-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1667

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]