Пожежа на Хустщині: жінка отримала опіки після підпалу сміття
Напередодні селянка, прибираючи обійстя, вирішила позбутися зібраного сміття за допомогою вогню. Щоб прискорити процес горіння, полила непотріб пальним і підпалила. Жінка не зважила на те, що на вулиці температура сягала майже 40 градусів. Ще мить, Олена почула незрозумілий хлопок, а далі миттєво запекло руки й передпліччя та почав горіти одяг. На щастя, його вдалося швидко загасити.
Прямі матеріальні збитки, заподіяні стихією, оцінюються в 200 гривень.
За словами начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області Мирослава Щербея, за неповні сім місяців (дані станом на 30 липня) на території області трапилося 679 пожеж з яких 163 випадки загорань сталося через необережне поводження з вогнем в екосистемах. Вогнем пошкоджено понад 112 га сухої рослинності. Лише за вчорашню добу в області зафіксовано 6 пожеж, де горіла суха трава та сміття на відкритих територіях. Безпечність та легковажність окремих громадян призводить до непоправних наслідків. Ось і в цьому випадку травмовано людину. Усього впродовж 2013 року вогняне лихо стало причиною загибелі 25-и чоловік, ще 15 було травмовано.
Статистика підтверджує, що левова частка таких пожеж виникає через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем, особливо при сухій і спекотній погоді, може призвести до того, щоб через лічені хвилин усе навколо палало. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій — рослини, дерева, стерню та смітники. Дуже часто такі безглузді дії призводить до великомасштабних пожеж.
Отож, Управління ДСНС України у Закарпатській області, аби не допустити лиха пожежі, закликає усіх краян відмовитися від спалювання сухої трави та чагарників. В жодному разі не залишати вогнище без нагляду. Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин.
Шановні краяни‚ дотримання елементарних
правил пожежної безпеки допоможе
уникнути лиха вогняної стихії.