Головна » 2023 » Листопад » 10 » Представника москви вперше в історії не обрали до суду ООН

Представника москви вперше в історії не обрали до суду ООН

За результатами виборів у Міжнародному суді ООН у Гаазі вперше в історії не буде радянського або російського судді. Президент України Володимир Зеленський заявив, що ООН "почала очищатися від зловмисного впливу росії".

Представник РФ Кирилл Геворгян програв представникові Румунії — ексміністру закордонних справ Богдану Ауреску. Вони номінувались до складу суду в Гаазі від регіону Східної Європи.

"Уперше в історії ООН її держави-члени відмовили Росії у праві здійснювати правосуддя від їх імені в Міжнародному суді ООН. Світ бачить, хто руйнує міжнародне право, а не захищає його", — заявив Зеленський.

Він привітав представників Австралії, Мексики, ПАР, Румунії та США з перемогою на виборах до Міжнародного суду ООН як у Раді безпеки, так і в Генасамблеї.

Представник України в ООН Сергій Кислиця назвав це історичною подією.

"Вперше з 1946 року москві вказали на вихід з Міжнародного суду ООН. Та ще як! У Радбезі рФ не спромоглася набрати більше за 5-6 голосів в усіх 5 турах. До того ж, її затятий опонент США набрали 12-14. Не менш провальним був і результат у ГА — друга з кінця", — йдеться в повідомленні.

У складі Міжнародного суду ООН — 15 суддів. Вони обираються Радбезом і Генасамблеєю ООН, що голосують незалежно одна від одної. Для того, щоб бути обраним, кандидат має отримати абсолютне число голосів в обох органах. З метою забезпечення спадкоємності у складі Суду не всі терміни повноважень 15 суддів закінчуються в один і той самий час. Кожні три роки проводяться вибори однієї третини членів Суду.

7 квітня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення в Україну, росію виключили з Ради ООН з прав людини (РПЛ ООН). рФ намагалась повернутись у Раду ООН з прав людини, але 10 жовтня 2023 року програла за результатами таємного голосування.


За матеріалами: Новини сьогодні
10-11-2023
nowyny.com/
Додав: gucul
Коментарі: 0
Переглядів: 1696

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]