Головна » 2024 » Липень » 1 » Проєкт відновлення музею Романа Шухевича презентували у Львові

Проєкт відновлення музею Романа Шухевича презентували у Львові

У Львові у неділю, 30 червня, презентували результати всеукраїнського архітектурного конкурсу на проєкт відновлення музею генерала Української повстанської армії Романа Шухевича. Нагадаємо, що 1 січня 2024 року у будівлю влучив російський дрон. Про це розповіли у пресслужбі Львівської міської ради.

У конкурсі на реставрацію музею перемогла команда Андрія Лесюка. Ці архітектори є авторами Меморіалу пам’яті Небесної Сотні у Львові. Міський голова Львова Андрій Садовий розповів, що у проєкті врахували побажання родини Шухевичів.

"Будівля збереже свій історичний вигляд. А новий простір біля озера та пам'ятника буде наповнений освітніми, культурними та меморіальними елементами", — написав Андрій Садовий.

Повідомляється, що форма будинку максимально відтворюватиме його історичний вигляд. Також всі автентичні речі, які частково вціліли (столярка, деревʼяні сходи, фортепіано, погруддя), місто відновить та поверне до музею.

Музей діяв з 2001 року. Фінансову підтримку надавало Товариство вояків УПА у Сполучених Штатах імені генерал-хорунжого Тараса Чупринки.

У перший день 2024 року, 1 січня, росіяни знищили музей, застосуваши дрон-камікадзе.

У березні тривало приймання заявок на архітектурний конкурс з відновлення музею Романа Шухевича.


За матеріалами: Новини сьогодні
01-07-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1210

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]