Головна » 2018 » Лютий » 1 » Рахівщина - легенди унікального озера Ворожеська

Рахівщина - легенди унікального озера Ворожеська

Як повідомляв раніше Rakhiv.in, э в Карпатах одне з наймиловидніших і найдревніших місць в українських горах – високогірне озеро льодовикового походження Ворожеська (інша назва Тритон).

Знаходиться воно у Рахівському районі Закарпатської області, у масиві Свидовець. Висота над рівнем моря – 1460 м. Найближчі населені пункти – с. Чорна Тиса (35 км до Рахова) та с. Ясиня. Неподалік знаходяться не менш красиві озера – Апшинець та Догяска (найбільше озеро), а також гора Великий Котел (1771 м).

Існує дві версії про походження назви та виникнення озера, і дві трагічні. Перша і більш поширена розповідає про двох братів, які не змогли поділити дівчини. Були вони у матері роботящими, хоробрими, міцними, красивими. Та зустрілася їм красива дівчина Марічка, яка вмить зачарувала обох братів. Вирішили вони чесним способом вирішити це питання: хто першим перепливе озеро, тому і судилося одружитися на Марійці. Та не так сталося, як гадалося. Налетіла страшнюча буря, вода в озері здійнялася – і братів затягло у страшну безодню. Не дочекалася рідна ненька синів своїх, помчала до озера, де й дізналася від пастухів страшну правду. Довго плакала та кричала нещасна, питала у озера, чому воно таке вороже до неї… Так і виникла назва – Ворожеська.

Друга легенда розповідає про двох друзів, що були «нерозлийвода». Якось погнали вони на полонину отари овечок. Та застала їх несамовита буря, один із хлопців упав з високого схилу і зламав ногу. Його товариш не покинув у біді, а вирушив на пошуки, поки сам не постраждав – бідолаха замерз. Так на тих місцях, де загинули нещасні утворилися два озера, що назавжди залишилися поруч.

Про правдивість легенд важко судити, але відвідати озеро таки варто. І не тільки тому, що можливо найближчим часом воно зникне, а й тому, щоб власноруч доторкнутися до чистої та незайманої природи. Саме тут відчуваєш нерозривний зв’язок з природою: її внутрішню гармонію і красу, природну силу – за одну добу тут можна пережити і спеку, і град, і грозу, а заодно й помилуватися снігом. На це диво кожного року приїжджають подивитися сотні туристів, що бажають випробувати себе на міцність, дати виклик матінці-природі.

Маршрут до озера Ворожеська

 

Для туристів-початківців підійде маршрут від найближчого до озера села Чорна Тиса. До місця призначення можна добратися або маршруткою, або власним транспортом до кінця села. Звідти пішки 5 кілометрів безпосередньо до самої водойми.

Для справжніх романтиків та шукачів пригод оптимальним варіантом буде маршрут від села Ясіня до масиву Свидовець. Маршрут проходить двома шляхами. Перший: село Ясіня – вершина Драгобрат – гора Стіг – озеро Ворожеська – озеро Догяска – озеро Апшинець – село Чорна Тиса. Другий: гора Близниця – гора Велика Близниця – озеро Ворожеська – озеро Догяска – гора Драгобрат – масив Свидовець.

Вершини Близниці розміщені поряд і схожі за формою, вони вважаються найкрасивішими у Свидовецькому масиві. Висота обох близько 1900 метрів. На відміну від інших високогірних вершин, в яких голе каміння, ці дві гори вкриті зеленими полонинами. На вершинах розташована ботанічна пам’ятка природи – Скелі Близнеці. Це чи не єдине місце де можна побачити справжній едельвейс!

З північного боку розташувалася горда вершина Драгобрат. Слово «драгобрат» буквально означає – вирубка, місце, де вирубано ліс. Висота вершини 1763 м.

Для кожного із цих маршрутів потрібно витратити декілька днів. А найкращим місцем для ночівлі туристи визнають береги озера Ворожеська. Неймовірної краси захід та схід сонця, що виблискують золотими промінцями на воді кольору небесної блакиті. Соковита зелена травичка на фоні засніжених вершин. Ранкові тумани – густі та непроглядні, немов тепла шерстяна ковдра, що вкрила землю.

Всю цю красу неможливо передати словами! Долучіться до числа тих, хто зумів не тільки перевірити свої сили, а й відгадати одну із таємниць природи.


За матеріалами: Новини сьогодні
01-02-2018
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1894

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]