Головна » 2022 » Грудень » 23 » "Розучили" курей нести яйця з чоловічими ембріонами вчені

"Розучили" курей нести яйця з чоловічими ембріонами вчені

курча яйце

Щороку мільярди молодих півників вбивають незабаром після народження, і тепер ізраїльські дослідники готові покласти край цій моторошній практиці. Відредагувавши гени домашньої курки, вони "заборонили" птахам виробляти на світ самців.

У яєчних порід курей економічну цінність представляють тільки самки: маса тіла таких птахів невисока, та й якість м’яса залишає бажати кращого. В результаті півників незабаром після появи на світ масово умертвляють (найчастіше — досить жорстокими способами: душать, розчавлюють, б’ють електричним струмом або подрібнюють живцем), щоб не витрачати на них ресурси. Лише частина туш надходить у продаж — наприклад, на корм домашнім або містяться в зоопарках тваринам, тоді як інших переробляють в кісткове борошно або спалюють.

Загальна кількість загиблих таким чином курчат налічує приблизно сім мільярдів щорічно. Цю варварську практику масово засуджують активісти за права тварин, і на сьогодні її вже заборонили в ряді європейських країн. Однак ізраїльські генетики вважають, що слід боротися не з наслідками, а з причиною: якщо курчата чоловічої статі небажані, потрібно просто «розучити» курей нести яйця з ними.

Як повідомило агентство Франс Прес, дослідники з організації сільськогосподарських досліджень Volcani Center (Ізраїль) відредагували гени курки-несучки, що позбавило її можливості виробляти на світ півників. Крім цієї важливої зміни, такі кури повністю ідентичні звичайним несучкам і здатні нести їстівні яйця.

У модифікованих курок чоловічі ембріони, на відміну від жіночих, не розвиваються, і такі яйця легко відбракувати від тих, де розвиваються курчата, вже на 18-й день інкубації. Надалі їх можна переробити на корм домашнім тваринам, як це зазвичай відбувається з незаплідненими яйцями від звичайних курей.

Крім дотримання прав тварин, така технологія істотно полегшить процедуру сортування яєць і курчат, заощадивши і час, і кошти птахівничих господарств. У разі повної заміни поголів’я модифікованими курми витрати окуплять себе вже протягом двох років, відзначили дослідники.


За матеріалами: Новини сьогодні
23-12-2022
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1353

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]