Головна » 2017 » Січень » 30 » СБУ критикує "блокаду" окупованого Донбасу

СБУ критикує "блокаду" окупованого Донбасу

Служба безпеки засудила "популістські" дії політиків, які організували блокування руху залізничного транспорту з окремих районів Донбасу. Відповідна заява СБУ щодо блокування руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донбасу оприлюднена на сайті відомства, пише Українська правда.

"Останнім часом деякі політики, прикриваючись патріотичними гаслами "зупинки торгівлі з окупантами", яка нібито "кришується" СБУ, пропагуючи запровадження режиму "економічної блокади", організували блокування руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донецької та Луганської областей", – йдеться в заяві.

У відомстві зазначають, що "поділяють позицію своїх колег, які стоять на передньому краю боротьби з тероризмом, та абсолютної більшості громадськості", водночас СБУ категорично відкидає будь-які звинувачення у комерційній "зацікавленості" торгівлі з бойовиками.

СБУ нагадує, що контроль за переміщенням транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення здійснюється згідно з антитерористичним законодавством.

Так надання відповідних дозволів на переміщення суб'єктам господарювання здійснюється Координаційним центром, до складу якого входять представники багатьох відомств, у тому числі СБУ, після відповідного подання до Державної фіскальної служби України.

Дозвіл надається за умови сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів до бюджету України, при наявності повної інформації щодо прозорості такого процесу та непричетності до фінансування терористичної діяльності.

Підприємці мають бути зареєстровані для податкового обліку на контрольованій Україною території, соціально та експортно орієнтованими, мати єдиний цикл виробництва на неконтрольованій та контрольованій українською владою територіях та здійснювати розрахунки з використанням виключно банківської системи України.

"Підкреслимо, що товари, поставки яких нібито блокують окремі політики, є забороненими до переміщення через лінію розмежування. Деякі з них можуть постачатися виключно у вигляді гуманітарних вантажів", – зазначають в СБУ.

"Заходи з блокування руху залізничного транспорту активістами мають ознаки протиправної діяльності (ст.278 "Викрадення або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна", ст.279 "Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства", ст.280 "Примушування працівників транспорту до невиконання своїх службових обов‘язків" КК України)", - йдеться в заяві.

У відомстві розповіли про негативні наслідки, які можуть виникнути, якщо блокування триватиме.

"Вказані дії створюють передумови до зриву стабільного функціонування енергосистеми України, завдають прямі збитки державі (з 25.01.2017 в ОРДЛО залишилось 385 вагонів з 26 950 тоннами вугілля загальною вартістю 35 035 000 грн, більш ніж 20 тисяч порожніх вагонів, а також майно ПАТ "Укрзалізниця")", – йдеться в коментарі СБУ.

"Призведуть до збільшення кількості громадян, які після втрати ними робочих місць (забезпечують існування майже 150 тисяч осіб), змушені будуть, з урахуванням 40% недоукомплектованості у т. зв. "армійських підрозділах" ОРДЛО, вступити до лав незаконних збройних формувань", – йде мова також у заяві.

На думку СБУ, вказані дії активістів також негативно впливають на процес звільнення заручників.

У той же час, як повідомила прес-секретар Головного управління Національної поліції в Луганській області Тетяна Погукай, в понеділок, 30 січня, активісти демонтували ділянку залізничної колії на лінії розмежування з самопроголошеною "ЛНР" у Луганській області.

"Вони демонтували ділянку шляхів довжиною 1 м 10 см. Там вибуху не було, її вирізали", – повідомила вона.

Слідчо-оперативна група задокументувала злочин. Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про демонтаж колій повідомив також народний депутат Семен Семенченко.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Попасна в рамках торговельної блокади окупованих регіонів Донбасу, в результаті дій ветеранів АТО було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Тоді ж блокпост ветеранів АТО на залізничній магістралі Луганськ-Попасна спробували прорвати.

Наразі заблокована одна ділянка залізниці "Луганськ-Лисичанськ-Попасна" біля н.п. Гірське-Золоте.

Начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Луганській області Тетяна Погукай заявила, що оцінку діям колишніх бійців АТО і народних депутатів, які заблокували залізницю в Луганській області на лінії розмежування, повинні дати СБУ і Генеральна прокуратура.

Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом блокування залізниці на Луганщині. Речниця прокуратури Луганської області Ганна Зикова заявила, що на 41-му кілометрі перегону перебувають близько 55 осіб у камуфльованому одязі, серед яких народні депутати Семен Семенченко, Павло Костенко, Тарас Пастух, Володимир Парасюк. Вони розмістили на залізничному шляху три дерев'яних "їжаки" і блокували вантажі, які переміщалися на непідконтрольну українській владі територію.

"Відомості за даним фактом внесено до ЄРДР з попередньою кваліфікацією ч.1 ст.279 Кримінального кодексу, це блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, яке порушило нормальну роботу транспорту. Покарання передбачає штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи до 2 років, або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років", - повідомили в прокуратурі.

Голова СБУ Василь Грицак негативно розцінив дії народних депутатів, які заблокували частину залізниці в Луганській області, закликав їх діяти законними методами.

Акцію ветеранів АТО із блокування торгівлі з угрупованнями, що тимчасово контролюють окремі райони Донецької і Луганської областей, розкритикував і голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз. За його словами, учасники протесту на Луганщині заблокували призначені для транспортування вугілля порожні вагони, і акція загрожує енергетичній безпеці всієї країни.

Окрім того, Грицак заявив, що Державна фіскальна служба (ДФС) стане основним органом, який опікуватиметься питанням переміщення товарів "до" та "з" ОРДЛО, тоді як раніше ці питання були в компетенції міжвідомчої групи.


За матеріалами: Новини Закарпаття
23.10.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1613

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]