Головна » 2022 » Серпень » 3 » Серйозні ознаки пошкодження печінки назвали медики

Серйозні ознаки пошкодження печінки назвали медики

печінка

Печінка є одним з найбільш важливих органів тіла, відповідальним за детоксикацію крові, метаболізм жирів та вуглеводів та виробництво необхідних матеріалів, які дозволяють іншим частинам тіла функціонувати. Якщо ваша печінка не працює належним чином, це може спричинити серйозні, навіть фатальні проблеми зі здоров'ям. Як ваша печінка повідомляє вашому тілу, що вона у поганому стані розповіли фахівці Клівлендської клініки.

Припухлість

За даними клініки Клівленда, затримка рідини є найпоширенішим симптомом ушкодження печінки. Його відчувають близько 50% людей з цирозом, найбільш тяжкою формою захворювання печінки, при якій рубцева тканина замінює здорову тканину печінки. Затримка рідини може спричинити набряк рук, ніг або живота. Це викликано тим, що печінка більше не може виробляти альбумін, білок, який запобігає витоку рідини з кровоносних судин у тканині. Рідина, що витікає, може накопичуватися в кісточках, ногах і животі, викликаючи хворобливі набряки.

Жовтяниця

Жовтяниця – пожовтіння очей чи шкіри – ще одна поширена ознака ураження печінки. Це відбувається, коли печінка не може оптимально фільтрувати з крові білірубін, природний хімікат, що виробляється червоними кров'яними тільцями. Це може призвести до того, що очі та шкіра набудуть жовтуватого відтінку. Жовтяниця зазвичай є першою ознакою, а іноді і єдиною ознакою захворювання печінки.

Темна сеча

Темна сеча - вона може бути помаранчевою, бурштинової або коричневою - ще одна ознака того, що пошкоджена печінка призвела до накопичення білірубіну в крові. Якщо ви помітили, що ваша сеча темніша, ніж зазвичай, рекомендується якнайшвидше звернутися до лікаря.

Блідий або плаваючий кал

Деякі з поразкою печінки можуть помітити зміни у випорожненнях. Вони можуть бути світлішими від звичайного, від жовтуватого до кольору глини, або навіть сірого або білуватого кольору. Це може вказувати на те, що у пошкодженої печінки виникають проблеми з обробкою жовчі, через що кал стає коричневим. Плаваючий кал може бути ознакою того, що пошкоджена печінка більше не здатна оптимально переробляти жири.

Біль в животі

Печінка розташована у верхній правій частині живота, позаду та трохи нижче грудної клітки. Пошкоджена печінка може набухати, чинячи тиск на прилеглі тканини та викликаючи біль. "Більшість людей із захворюваннями печінки скаржаться на біль у животі", — кажуть у Клівлендській клініці. Це може відчуватися як тупий, пульсуючий біль або відчуття, що коле, у правій верхній частині живота, прямо під ребрами. Набряк через затримку рідини (відомий як асцит) та збільшення селезінки та печінки, викликане цирозом печінки, також можуть викликати дискомфорт у животі.


За матеріалами: Новини сьогодні
03-08-2022
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 11048

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]