Швейцарія відправила 160 запрошень, росія поза увагою - Українські мирні переговори
У червні у Швейцарії відбудуться розмови про мир в Україні. росія не братиме участь – що може не сподобатись Китаю. Про майбутній Глобальний саміт миру пише німецьке видання Frankfurter Rundschau.
Берн – Швейцарія запрошує до своєї конференції з миру в Україні, яка відбудеться в середині червня, понад 160 делегацій. Серед запрошених країн є члени Групи двадцяти провідних промислових та країн, що розвиваються (G20), як повідомлено у четвер (2 травня) на урядовому вебсайті про обговорення 15 та 16 червня. росія, яка напала на Україну у лютому 2022 року, наразі «не включена у список».
Конференція відбудеться у розкішному готелі на березі Фірвальдштеттського озера, у Бюргенштоку.
Метою є розробка спільного розуміння можливого шляху до справедливого та тривалого миру в Україні. Це має стати основою для мирного процесу.
«Наразі росію не запрошено», - йдеться у повідомленні. Швейцарське Міністерство закордонних справ зазначило, що москва кілька разів публічно відмовилася від участі.
Конференція має на меті запустити мирний процес. «Швейцарія переконана, що росія повинна бути залучена в ході цього процесу. Мирний процес без росії неможливий».
Президент США Байден планує взяти участь
За повідомленнями швейцарських ЗМІ, президент США Джо Байден планує взяти участь у мирній конференції. Також очікується участь українського державного лідера Володимира Зеленського. Однак офіційних підтверджень наразі не має.
Основою для дискусій є мирна формула, яку Зеленський представив восени 2022 року на засіданні Організації Об'єднаних Націй. Київ вимагає, щоб агресія була покарана, життя захищені, безпека та територіальна цілісність відновлені та безпека гарантована.
Прес-секретар кремля пєсков хоче участі росії
Конференція не має на меті залучення росії, а має об'єднати країни, які мають спільне розуміння щодо кроків до вирішення, сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба американському журналу Foreign Policy. Після цього буде здійснюватися комунікація з рф, і москва може бути залучена до переговорів. Звичайно, як сказав Кулеба, війну неможливо завершити без участі обох сторін.
«Ми не розуміємо, яким має бути цей віховий момент, ця мирна конференція?, - сказав речник кремля дмитро пєсков у москві. - Як можна говорити про серйозну конференцію з серйозними результатами без участі росії?».
Позиція росії має значення, оскільки Китай наполягає на мирній конференції, яка була б прийнятна як для росії, так і для України, обох сторін конфлікту в Україні. Тому участь Китаю залишається невизначеною. Однак основна мета зустрічі у Швейцарії полягає в тому, щоб створити розуміння позиції України серед країн, які досі були більш прихильними до росії або нейтральними, таких як Китай, Індія, Бразилія або Південна Африка.
Нагадаємо, що 7 травня президент Латвії Едгарс Рінкевичс і прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес повідомили про участь у Глобальному саміті миру, який 15-16 червня організовують Україна та Швейцарія.
Також очікується участь Франції та Словаччини, про що заявляли лідери цих країн.