Головна » 2024 » Січень » 21 » Співпрацю з низкою китайських, російських та іранських дослідницьких установ Канада обмежила

Співпрацю з низкою китайських, російських та іранських дослідницьких установ Канада обмежила

Канадський уряд робить кроки для захисту секретних досліджень, що проводяться іноземними державами і становлять загрозу національній безпеці. Він визначив ключові технологічні сектори, схильні до ризику, і вніс до чорного списку конкретні дослідницькі інститути, переважна більшість яких базується в Китаї.

Про нову політику щодо чутливих технологічних досліджень та афілійованих осіб, які викликають занепокоєння, 16 січня оголосили міністр промисловості Франсуа-Філіп Шампань, міністр охорони здоров'я Марк Голланд і міністр громадської безпеки Домінік Леблан.

"Хоча канадські дослідження вирізняються своєю досконалістю і характером співпраці, їхня відкритість може зробити їх об'єктом іноземного впливу і збільшити потенційний ризик того, що зусилля в галузі досліджень і розробок можуть бути використані не за призначенням на шкоду національній безпеці", — заявили міністри у пресрелізі.

До "чутливих" технологічних галузей належать штучний інтелект, квантові обчислення, робототехніка і науки про життя.

Якщо дослідження належить до однієї з цих галузей, жоден із дослідників не може бути пов'язаний із певним списком дослідницьких організацій або отримувати від них підтримку. Якщо у дослідника є будь-які зв'язки, він повинен припинити їх, щоб проєкт міг отримати фінансування.

Уряд заявляє, що список буде постійно оновлюватися і наразі охоплює 85 китайських установ, зокрема університети, які входять до складу апарату оборони та безпеки. До нього також занесено інші великі цивільні університети, які, як було встановлено, пов'язані з обороною і безпекою Китаю, зокрема Тяньцзіньський університет, Харбінський технологічний інститут і Пекінський технологічний інститут.

До списку також занесено 12 навчальних закладів, розташованих в Ірані, зокрема Університет імама Хоссейна, і 6 університетів, розташованих у росії, наприклад 48-й Центральний науково-дослідний інститут.

Хоча до списку потрапили тільки три країни, а переважна більшість навчальних закладів припадає на Китай, у програмі зазначається, що вона не спрямована на конкретні країни.

"Ця політика зосереджена на конкретних виявлених загрозах для військових, національної оборони або органів державної безпеки, які можуть становити ризик для нашої національної безпеки; вона не спрямована на будь-які групи людей або країни".

Влада наголосила, що з організаціями зі списку все ще можна укладати партнерські відносини в галузі досліджень, якщо вони не підпадають під визначення чутливих технологічних галузей.

"Це не повна заборона на співпрацю з цими установами", — сказав один із чиновників.


За матеріалами: Новини сьогодні
21-01-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1565

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]