Головна » 2024 » Жовтень » 20 » Стартували вибори президента та референдум щодо євроінтеграції у Молдові, на пост президента претендують 11 кандидатів

Стартували вибори президента та референдум щодо євроінтеграції у Молдові, на пост президента претендують 11 кандидатів

У Молдові у неділю, 20 жовтня, розпочалися вибори президента та референдум щодо євроінтеграції країни. Виборці мають можливість проголосувати як за нового президента, так і взяти участь у конституційному референдумі, що стосується внесення змін до Конституції для можливого вступу Молдови до Європейського Союзу.

По всій країні відкрито 1957 виборчих дільниць, які працюватимуть до 21:00. Для громадян, що проживають за кордоном, у 37 країнах функціонують 234 виборчі дільниці. Вперше молдавани в деяких країнах, таких як США, Канада, Норвегія, Швеція, Фінляндія та Ісландія, зможуть віддати свій голос поштою.

На пост президента претендують 11 кандидатів — найбільша кількість за всю історію президентських виборів у Молдові. Чинна президентка Мая Санду є серед основних кандидатів і має найвищі шанси, згідно з опитуваннями, отримати від 24,5% до 35,5% голосів у першому турі.

Її головний конкурент — Олександр Стояногло, колишній генеральний прокурор і кандидат від проросійської Партії соціалістів. Також у виборах бере участь Ренато Усатий, голова партії «Наша партія», відомий своєю критикою як ЄС, так і Митного союзу з росією.

Серед інших кандидатів:

    Василь Тарльов (кандидат від партії «Майбутнє Молдови», колишній прем’єр-міністр)
    Іон Кіку (кандидат від PDCM, колишній прем’єр-міністр)
    Октавіан Цику (кандидат від блоку “Разом”)
    Ірина Влах – (незалежний кандидат)
    Андрій Нестасе – (незалежний кандидат, колишній глава МВС)
    Тудор Ульяновський (незалежний кандидат, колишній міністр закордонних справ)
    Наталія Морар (незалежний кандидат, журналіст)
    Вікторія Фуртуне (незалежний кандидат, колишній прокурор Антикорупційної прокуратури).

Крім виборів президента, сьогодні проходить референдум, на якому виборці відповідають на запитання щодо зміни Конституції з метою інтеграції Молдови до Європейського Союзу.

    Віцепрем’єрка Молдови Крістіна Герасимова заявила, що росія вклала близько 100 мільйонів євро для зірвання виборів і референдуму щодо вступу країни до ЄС.   

Поліція Молдови повідомила, що росія займалась навчанням людей для проведення масових протестів у країні.


За матеріалами: Новини сьогодні
20-10-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1145

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]