Тимошенко: мій від’їзд до Німеччини не є еміграцією
Найголовнішою з них вона назвала підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Сьогодні її адвокат Сергій Власенко заявив, що Юлія Тимошенко прийняла пропозицію про лікування у Німеччині, а також, що місія Кокса-Квасневського подала клопотання Віктору Януковичу про помилування екс-прем’єра.
За його словами, виїзд до Німеччини має відбутися до 15 жовтня. Звісно, якщо президент ухвалить таке рішення.
- Все заради Асоціації
-
"Усе менше часу залишається до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, яка відкриє нам нову історичну епоху — європейську. Підписання Угоди – це наш доленосний шанс, який, твердо переконана, ми не упустимо і не змарнуємо", - вважає Юлія Тимошенко.
Пані Тимошенко нагадує, що ЄС визначив 11 критеріїв, які Україна мусить виконати, щоб лідери Євросоюзу поставили автографи на Угоді з нашою країною.
"Очільники ЄС чітко заявили, що без мого звільнення підписання Угоди не відбудеться", - зазначила Юлія Тимошенко.
Хоча, за її словами, ще в листопаді 2011 року вона публічно звернулася до європейської спільноти з проханням не ставити підписання Угоди в залежність від її ув’язнення.
Юлія Тимошенко розповіла, що представники місії Європарламенту щодо вирішення питання вибіркового правосуддя в Україні Пет Кокс та Олександр Квасневський передали їй пропозицію стосовно виїзду в Німеччину на лікування.
"Я публічно приймаю цю пропозицію. Від щирого серця вдячна лікарям, реабілітологам, медичним сестричкам та всім, хто надає мені допомогу в клініці "Укрзалізниці". Я не довряю не їм, а режиму, який готовий і здатний зробити все заради того, щоб мене позбутися", - повідомила пані Тимошенко.
"Заради успішного Вільнюсу і успішної України, заради історичної та доленосної Угоди з ЄС я готова прийняти таку пропозицію", - резюмувала екс-прем’єр.
- Ніякої еміграції
-
Пані Тимошенко написала, що боролася, бореться й боротиметься за свою повну правову реабілітацію, зняття всіх сфальшованих звинувачень й повернення до повноцінного політичного життя.
При цьому Юлія Тимошенко чітко вказала, що не планує просити політичного притулку за кордоном чи погоджуватися жити в еміграції.
"Заявляю чітко та ясно: мій можливий від’їзд до Німеччини не є еміграцією. Я ніколи і ніде не проситиму політичного притулку, не ховатимуся по закордонню. Я своє вже давно відбоялася", - повідомила пані Тимошенко.
Вона стверджує, що братиме найактивнішу участь у звільненні України від диктатури.
"Усім, хто протестував біля Печерського судилища та під стінами лікарні в Харкові, усім, хто мене підтримує, хто за мене молиться і на мене сподівається, я безмежно вдячна. Низький вам уклін, мої рідні!", - резюмувала Юлія Тимошенко
- Звільнення Кузьміна
-
- Сьогодні першого заступника Генерального прокурора Рената Кузьміна, який курував справи проти Юлії Тимошенко, перевели на роботу до РНБО.
Указ про зміну посади пана Кузьміна президент Віктор Янукович підписав у п’ятницю, 4 жовтня.
В Клацнути коментарі BBC Україна політолог Володимир Фесенко заявив, що ця кадрова зміна може бути пов’язана з вивезенням Юлії Тимошенко на лікування за кордон.
"Це позитивний сигнал доля Заходу, що нібито долається феномен вибіркового правосуддя. Адже багато європейців з різних причин почали сприймати його як головного ініціатора репресій проти Юлії Тимошенко", - сказав BBC Україна пан Фесенко.
На думку експерта, звільнення пана Кузьміна вкладається в логіку підписання угоди про Асоціацію з ЄС.
"Ключова умова ЄС - доля Тимошенко. Переведення пана Кузьміна до РНБО збільшує шанси сценарію перевезення Тимошенко на лікування до Німеччини, це може бути його початком", - резюмував пан Фесенко.