Головна » 2024 » Січень » 18 » Тисячі людей вийшли на акцію протесту у Башкирії

Тисячі людей вийшли на акцію протесту у Башкирії

У російській Башкирії тисячі людей вийшли на акцію протесту проти свавілля влади, яка засудила місцевого активіста Фаїля Алсинова, звинувативши його в екстремізмі. На протестах також вимагають відставки глави регіону. Про це повідомляють ТГ-канали та росЗМІ.

Зазначається, що влада відключила інтернет і перекрила всі під’їзди до будівлі суду, де виносили вирок активісту, який закликав башкирів, щоб ті не брали участь у війні.

Як відомо, Баймакський районний суд Башкирії ухвалив вирок місцевому жителю Фаїлю Алчинову у справі про “порушення ненависті або ворожнечі”. Йому призначено покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі у колонії загального режиму. Справа розглядалося у закритому режимі.

Зазначається, що у квітні 2023 року Алчинов виступив на сході громадян у селі Ішмурзіно Баймакського району "з промовою негативного змісту" стосовно осіб низки національностей. Активіст також закликав до зупинення розробки золотоносного родовища.

Крім того, судом винесено приватні ухвали на адресу голови адміністрації Баймацького району за відсутність профілактичної роботи у протидії екстремістській діяльності, а також на адресу начальника ОМВС росії у Баймацькому районі – для вжиття належних заходів реагування та проведення профілактичної роботи з населенням.

Напередодні, 16 січня, росфінмоніторинг вніс Алчинова до переліку організацій та фізичних осіб, щодо яких є відомості про їхню причетність до екстремістської діяльності або тероризму.


За матеріалами: Новини сьогодні
18-01-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1579

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]