Головна » 2024 » Лютий » 6 » "Треба допомогти Києву" - у Польщі закликали депортувати українських чоловіків з країн ЄС

"Треба допомогти Києву" - у Польщі закликали депортувати українських чоловіків з країн ЄС

Після повномасштабного вторгнення російських окупантів багато українців стали біженцями. За кордоном опинились тисячі чоловіків. У Польщі зробили заяву про необхідність депортації потенційних військовослужбовців з країн ЄС.

За даними Євростату на листопад 2023 року, у Євросоюзі після 24 лютого 2022 року опинилося 650 тисяч чоловіків призовного віку. Влада України продумує можливості їх повернення додому. Відповідні пропозиції вказані у новому законопроекті Кабміну, який розглянуть у Верховній Раді.

Польський генерал Вальдемар Скшипчак запропонував ініціювати депортацію громадян України чоловічої статі, щоби вони змогли приєднатися до захисту своєї Батьківщини.

Командувач Сухопутних військ у відставці запропонував полегшити адміністрації президента Володимира Зеленського контакт з потенційними призовниками, які перебувають у Польщі. На його думку, аналогічні заходи може провести влада Чехії, Франції та інших держав.

"Це має бути ініціатива по відношенню до урядів у Варшаві, Парижі, Празі і де б вони не знаходилися. Ці уряди мають допомогти Києву їх депортувати", - зазначив Скшипчак.

В Урядовому інформаційному центрі Польщі зазначили, що розуміють потреби України у захисниках та продумують можливість надати підтримку. Вказано, що оптимальним рішенням стало б урегулювання питань на європейському рівні:

"Що стосується питань, пов'язаних із закликом на військову службу українців, які перебувають за кордоном, у тому числі на території Польщі, ми усвідомлюємо ситуацію і проблему, яку вона представляє для української сторони. Ми розглядаємо, як ми можемо підтримати її".

У Міністерстві закордонних справ Польщі наголосили, що наразі робота у зазначеному напрямку поки що не проводиться.


За матеріалами: Новини сьогодні
06-02-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1498

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]