У Карпатах завелися двометрові гадюки?
Жителі гір звертають увагу на засилля гадюк у їхній місцевості. Цього
року їх особливо багато, цілі кубла. Фахівці кажуть, що на ріст
популяції гадин вплинуло кілька чинників. Зокрема відносно тепла зима з
різким переходом у весну-літо, чиста від міндобрив земля. Саме теплінь і
відсутність «хімії» сприяли появі багатої поживи для плазунів – мишей,
жаб, дрібних звірків…
За розповіддю карпатського крає-знавця Олексія Тренича, гадюк так багато, що вони не бояться залазити на подвір’я і до помешкань жителів райцентру Сколе. Єдиний спосіб не наразитися на неприємність - обережність.
Посилена увага горян до того, що повзає довкола, доречна ще й тому, що у медиків традиційно обмаль препаратів для протидії зміїним укусам.
Цікаво, що бойки у таких екстремальних випадках сподіваються не тільки на лікарів, а й на… знахарів. Чи не у кожному селі є свій мольфар, який здатний через всякі нашіптування-примовляння вивести отруту з організму. Автору цих рядків розповідали, що були трафунки, коли у тяжких ситуаціях після наданої меддопомоги ескулапи радили своїм пацієнтам заодно звернутися за «паралельним» лікуванням до цих «шаманів-травознаїв»…
Змій не тільки остерігаються, а й полюють за ними. Кілька днів тому на знаменитому водоспаді Кам’янка, що за десяток кілометрів від райцентру, бачили молодих не тамтешніх, людей, які ловили гадюк (кажуть, щоб згодом використати їх для виготовлення якихось дефіцитних вакцин). Незнайомці шукали… двометрових особин. Коли місцеві жителі розповідали, що таких тут не водиться, їм відповідали: ви просто не знаєте…
Високий замок
За матеріалами: Новини сьогодні