У Київській області порахували індекс європейського поступу за 2014-2016 роки
20 лютого 2018 року в с. Крюківщина відбулася презентація «Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Київській області».
Захід проводився в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільноїторгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з БРГМО «Богуслав Січ»у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).
Під час заходу експерт БРМГО «Богуслав Січ» Василь Гуменюк презентував результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014 – 2016 роки в Київській області.
За даними дослідження Індекс євроінтеграційного економічного поступу Київська область посіла наступні місця у загальноукраїнському рейтингу: у 2014 році – 6 місце (значення індексу – 0,3288), у 2015 році – 9 місце (значення індексу – 0,3727) та у 2016 році – 10 місце (значення індексу – 0,3684).
У 2014 році серед найгірших показників, що відображають глибину торгівельно-економічних зв’язків Київської області з країнами ЄС були наступні: «1.12 . Кількість схвалених (уповноважених) експортерів відносно до загальної кількості експортерів товарів», «1.14 Частка прямих інвестицій, що надійшли з області в економіку країн ЄС у загальному обсязі інвестицій, що здійснені з області» та «1.15 Індекс інвестиційної відкритості регіону для ЄС». Усі ці показники отримали значення «0». Останнє місце у рейтингу Київська область посіла за показником «1.16 Показник грошових переказів фізичних осіб з ЄС до регіону» з мінімальним значенням 0,08 при максимальному значенні по Україні 3,10.
У 2015 році найгірші показники також були зафіксовані, як і у 2014 році за такими позиціями «1.12 . Кількість схвалених (уповноважених) експортерів відносно до загальної кількості експортерів товарів», «1.14 Частка прямих інвестицій, що надійшли з області в економіку країн ЄС у загальному обсязі інвестицій, що здійснені з області», і вони знову мали значення «0», а передостаннє місце у рейтингу Київська область зайняла за показником «1.16 Показник грошових переказів фізичних осіб з ЄС до регіону»» і в 2015 році це значення дорівнювало 0,45.
У 2016 році найгірші показники були за наступними позиціями «1.14 Частка прямих інвестицій, що надійшли з області в економіку країн ЄС у загальному обсязі інвестицій, що здійснені з області» та «1.15 Індекс інвестиційної відкритості регіону для ЄС», і знову на останнє місце Київська область опустилася за показником «1.16 Показник грошових переказів фізичних осіб з ЄС до регіону» із значенням 0,74.
Серед найкращих показників у 2014 році були «1.11 . Кількість суб'єктів господарювання промисловості, яким надано право експорту харчової продукції тваринництва до країн ЄС, відносно до загальної кількості суб'єктів господарювання, що займаються виробництвом харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів» значення 14,49 дало змогу зайняти перше місце в рейтингу, показник «1.1 Питома вага експорту товарів до країн ЄС у загальному обсязі експорту товарів з регіону» - 3 місце та «1.9 Індекс проникнення імпорту з ЄС» - 4 місце.
У 2015 році Київська область зайняла 1 місце за показником «1.15 Індекс інвестиційної відкритості регіону для ЄС» зі значенням 0,09, але цьому регіон може завдячувати нульовим значенням за цим показником усіх інших регіонів України. Дещо знизився рейтинг у порівнянні з 2014 роком за показником «1.11 . Кількість суб'єктів господарювання промисловості, яким надано право експорту харчової продукції тваринництва до країн ЄС, відносно до загальної кількості суб'єктів господарювання, що займаються виробництвом харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів» уі у 2015 році було зайнято 3 місце. Третій кращий показник у 2015 році Київської області спостерігався за показником «1.8 . Коефіцієнт зовнішньоторговельного обороту регіону з ЄС» 5 місце зі значенням 0,57.
За 2016 рік найкращі показники були за такими значеннями «1.12 Кількість схвалених (уповноважених) експортерів відносно до загальної кількості експортерів товарів» - 3-є місце (значення 16,65) та третє місце в рейтингу за показником «1.11 . Кількість суб'єктів господарювання промисловості, яким надано право експорту харчової продукції тваринництва до країн ЄС, відносно до загальної кількості суб'єктів господарювання, що займаються виробництвом харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів» і 4-е місце за показником «1.8 . Коефіцієнт зовнішньоторговельного обороту регіону з ЄС».