Головна » 2016 » Липень » 7 » У Мережі показали нові знаки українського війська. ФОТО

У Мережі показали нові знаки українського війська. ФОТО

  У Мережі оприлюднили дизайн нових знаків розрізнення Збройних сил України і предметів однострою, котрі погодили Генштаб ЗСУ, Міністерство оборони і 5 липня остаточно затверджені на рівні президента України. Про це повідомив координатор групи розробників журналіст Віталій Гайдукевич, учасник Facebook-спільноти "Нове військо".

"Отже, концепцію в галерею виклав. Перш за все - її ще доповнять речі для плавскладу і флотські знаки розрізнення. Думаю, флот зведемо до окремої галереї. Скоріш за все, будемо у флоту мати тужурку для плавскладу, чорний китель загального крою для усіх інших. А от парадний китель флотський може бути для усіх білий однобортний, із коміром стійкою і знаками розрізнення на погонах. Багато картинок вам вже знайомі. Фактично їх просто звели в один великий пакет і підписали в цілому (раніше був підписаний цілий пакет для президентського полку)", - пише Гайдукевич.

Розробники звертають увагу, що представлено однострій для ліцею ім. Богуна: "Все, чорної і білої форми більш не буде - того ж кольору, як і у дорослих військових".

Інший учасник цієї групи Петро Балог виклав у коментарях альбом "Нове обличчя українського війська", вказавши, що у такому вигляді він і погоджений керівництвом.

"Там ще є варіанти з деякими відзнаками на формі", – зазначив він.

Додаткові фото нових одностроїв і відзнак оприлюднив Гайдукевич.

Ймовірно, нові однострої й знаки розрізнення можна організувати вже до 24 серпня – для учасників військового параду в Києві з нагоди 25-річчя Незалежності, пише "Новинарня".

"В беретних знаках не було можливості чекати, поки ССО (сили спецоперацій – ред.) зглянеться і спуститься з небес на землю, і обере із раніше запропонованих варіантів вовкулаки, що їм миліше. Хто пізно ходить, той сам собі шкодить - ссошна коробка на параді піде із тим беретним знаком, що тут наведено. Якщо потім у "спеців" прокинеться конструктив, можемо обговорити поставу вовчика, але - ніяких рунгевітів і іншої лабуди – вовкулака", - написав Гайдукевич щодо беретного знаку загальних сил спецоперацій.

На вовкулаку, за козацькими переказами, перетворювалися козаки-характерники – мудрі й досвічені воїни, які володіли магічними техніками.

Як зазначив Гайдукевич, кольоровий ряд беретів - це стратегічне рішення, і з огляду на те, "як рве бавовняних за парєбріком", рішення правильне.

"Можливо, для зменшення стресу у МП (морської піхоти – ред.) і десанту 24 серпня вони будуть ще в старих кольорах і беретних знаках. Першими на нові кольори беретів буде переходити піхота (вони того гідні), арта, танки, авіація, ссо. Якщо адаптаційний період для МП і десанту потрібен - будемо шукати час для психологічної адаптації, роз’яснення, пропагування. Хочеться сподіватися на здоровий глузд наших вояків", - наголосив він.

Як зазначає Гайдукевич, церемонійний "гетьманський" однострій представлений як базова версія, котра запропонована на розгляд, але зараз реалізовуватися не буде.

"Сорочок на резинці не буде. Домогтися цього буде вкрай важко. Не встигли висохнути чорнила президентського підпису, як я дізнався, що служба тилу хоче протягнути сорочку із резинкою усіма правдами і неправдами: вони є на складі, не викидати ж... Давайте останній раз на параді вдягнемо і спишемо... Довелось телефоном по літерах пояснювати, що підпис Президента означає, що дискусій не ведеться - резинки не буде", - розповів він подробиці роботи зі зміною однострою.

Група Гайдукевича теж розробила дизайн погонів також для таких звань, як рекрут, капрал, штаб-сержант, майстер-сержант, хорунжий (зараз – молодший лейтенант), бригадний генерал та ін.

Новації пояснюють так: "Перегляд ролі сержантського складу, що базується на реформі ЗСУ за стандартами НАТО, та відповідне відображення цього у системі звань та знаків розрізнення; певні зміни у системі офіцерських звань (відмова від радянського звання "прапорщик", відродження звання "хорунжий", як данина українській традиції та запровадження звання "бригадний генерал" – як відображення бригадної концепції побудови ЗСУ).

"Події російсько-української війни (АТО) порушили проблематику військових нагород. На даний момент військові нагороди представлені лише трьома нагрудними знаками та чотирма медалями за вислугу років. Військові ордени та медалі входять до системи державних нагород, якими нагороджує президент. Оскільки система державних нагород сама по собі є невпорядкованою та недосконалою, це призвело до своєрідного "дефіциту" нагород, а також перекосів у їх врученні", – зазначають розробники.

Натомість розроблено повністю нову систему відомчих військових нагород, яка включає медалі та новий вид нагород – хрести. Для кожної такої нагороди чітко прописані підстави нагородження.

У новій системі, залежно від рівня нагороди, рішення приймають міністр оборони, начальник Генштабу – головнокомандувач ЗСУ, а також командувачі видів Збройних сил.

"В розробці нагород ми максимально спиралися на існуючі історичні традиції та досвід АТО", – зазначено в презентації із зауваженням, що йдеться винятково про відомчі – військові нагороди.

Як вказується, найвищі нагороди будуть присуджувати міністр оборони та начальник Генштабу; видові хрести – командувачі видів ЗСУ; медалі – і міністр або НГШ (начальник Генштабу – ред.), і командувачі видів ЗСУ.

Як пояснюється, група ентузіастів створила "нове обличчя" ЗСУ, взявши найкраще з історії (від війська Київської Русі та Великого Князівства Литовського, козаччини, УНР, Української Держави, ЗУНР та УПА). "Водночас, українська армія може і має спиратися на загальноєвропейські підходи, що стали світовими стандартами".

Нагадаємо, президент Петро Порошенко затвердив документ "Предмети уніформи та відзнаки Збройних сил України", яким замінюються п'ятикутні зірки на погонах військовослужбовців на чотирикутні зірки (рівнокутні ромби).

Раніше волонтери також показали еволюцію камуфляжу українського солдата: від "дубка" до "варана".


За матеріалами: Новини Закарпаття
08.12.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1486

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]