Головна » 2023 » Липень » 10 » Україні потрібен чіткий сигнал щодо майбутнього членства в НАТО саме зараз, - Зеленський

Україні потрібен чіткий сигнал щодо майбутнього членства в НАТО саме зараз, - Зеленський

Україні саме зараз потрібен чіткий сигнал щодо майбутнього членства в Північноатлантичному Альянсі.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив у відеозверненні.

За його словами, вже зрозуміло, що Україна буде в Альянсі, і влада працює над тим, щоб алгоритм набуття членства став максимально ясним та швидким.

Саміт НАТО 11-12 липня відбудеться у столиці Литви Вільнюсі.

"Україна напередодні Вільнюсу. Саміту НАТО, який може стати саме таким, який потрібен і нашій державі, і всьому Альянсу, і глобальній безпеці. Надзвичайно активно працюємо. Цими днями ще активніше, ніж будь-коли. Хоч ця робота зараз майже на 100% за лаштунками, її значення не менш важливе, ніж будь-якої публічної роботи. Усі все розуміють. Кожен лідер, кожна держава. Навіть якщо озвучуються різні позиції, очевидно, що Україна заслуговує бути в Альянсі. Не зараз. Зараз війна. Але нам потрібен чіткий сигнал. І сигнал потрібен саме зараз", – сказав глава держави.

Він подякував усім лідерам, які висловили підтримку членства України в Альянсі, зауваживши, що "більшість Альянсу чітко за нас".

"Сміливість українських героїв відтерла від пилу історії всі цінності, заради захисту яких і було створене НАТО. Саме український східний кордон, кордон нашої держави й позиції наших воїнів – це та межа, яку більше ніколи не перейти російській диктатурі, що в різних формах, але завжди, завжди намагалася підкорити народи Європи", – заявив Президент.

Він наголосив, що від України зараз залежить безпекова реальність на східному фланзі НАТО.

"Коли ми подавали заявку на вступ у НАТО, ми говорили відверто: де-факто Україна вже в Альянсі. Наша зброя – це зброя Альянсу. Наші цінності – це те, у що вірить Альянс. Наш захист – це саме той елемент формули Європи, який робить її об’єднаною, вільною та в мирі. Вільнюс має все це підтвердити", – підкреслив Зеленський.


За матеріалами: Новини сьогодні
10-07-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1468

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]