В Європі вже померли понад 2 тисячі людей через сильну спеку
У 12 європейських містах, внаслідок сильної аномальної спеки, що сколихнула континент, вже померли 2300 людей.
Про це - дослідження Імперського коледжу Лондона та Лондонської школи гігієни й тропічної медицини.
Як зазначили у виданні, дослідження охопило період 10 днів та тривало до 2 липня.
Його проводили у 12 містах Європи, зокрема у Барселоні, Мадриді, Лондоні та Мілані:
в Іспанії в цей період температура повітря сягнула 40°С,
а у Франції навіть спалахнули лісові пожежі.
Експерти також використовували встановлені епідеміологічні моделі та історичні дані про смертність, щоб оцінити кількість загиблих, яка відображає смерті, де спека була основною причиною смертності.
З 2300 людей, які, за даними дослідження, померли упродовж цього періоду, 1500 смертей були пов'язані зі зміною клімату.
"Зміна клімату зробила спеку значно сильнішою, ніж вона була б без цього, що, своєю чергою, робить її набагато небезпечнішою", — сказав дослідник Імперського коледжу Лондона Бен Кларк.
Минулий місяць став третім найспекотнішим червнем за всю історію спостережень, поступаючись лише червню 2024 і 2023 років.
Нагадаємо, що наприкінці червня влада європейських країн готувалася до першої великої хвилі спеки цьогоріч: адже подекуди вона спричинить підвищення температури повітря до 42°C.
За даними американського агентства NASA, останні п'ять років по всьому світу фіксується різке зростання інтенсивності екстремальних погодних явищ. Так минулого року частота, тривалість та руйнівна сила повеней й посух перевищила середні показники за попередні кілька десятиліть.
Науковці уже не вперше б'ють на сполох через глобальне потепління. Внаслідок потепління водні ресурси Землі зменшуються на кожен додатковий градус.