Головна » 2024 » Березень » 21 » В ISW оцінили ймовірність нової окупації правобережжя Дніпра - на ЗСУ чекають складні рішення

В ISW оцінили ймовірність нової окупації правобережжя Дніпра - на ЗСУ чекають складні рішення

За словами аналітиків, ЗС рф вдався невеликий рейд — 13 березня росіяни нібито висадилися на правому березі Херсонської області. Створення противником Дніпровської військової флотилії може підтримувати подальші зусилля в цьому.

У ЗС рф тривають структурні реформи, спрямовані на підтримку війни в Україні та розширення можливостей на випадок потенційного конфлікту з НАТО. Про це заявив міністр оборони рф сергій шойгу 20 березня, виступаючи на колегії Міноборони росії, повідомляють у зведенні "Інституту вивчення війни" у зведенні від 20 березня.

За словами шойгу, вже сформована "Дніпровська річкова флотилія" і бригада катерів у складі флотилії. Дніпровська військова флотилія — історична назва різних військових частин, що діяли під час російсько-турецьких воєн 1735-1739 і 1787-1792 років тощо.

Флотилія, найімовірніше, буде розгорнута в Херсонській області, щоб захиститися від вилазок українських військ через Дніпро і перешкодити ЗСУ розширити плацдарм на лівобережжі Херсонської області. Розмір і рівень оснащення річкової флотилії невідомі, але водночас у планах російського командування може бути перехід через Дніпро на правий берег, який контролює Україна.

І російські, і українські джерела підтвердили, що ЗС рф вдалося провести невеликий рейд і висадитися на правому березі Херсонської області 13 березня, а Дніпровська річкова військова флотилія могла б підтримати подальші зусилля в цьому напрямку.

Малоймовірно, що наразі є необхідний особовий склад та обладнання, які потрібні для тривалої присутності на правобережжі або створення реальної загрози повторної окупації значної території в Херсонській області.

Але присутність нового формування в цьому районі може змусити Україну спрямувати додаткові сили та дефіцитні кошти, щоб стримувати угруповання ЗС рф у тому районі, де воно з листопада 2022 року відносно не діяло.

Через появу Дніпровської річкової флотилії українське командування може піти на складні рішення в тому, що стосується розподілу ресурсів, оскільки обмежені запаси військової техніки та артилерійські боєприпаси витрачаються економно.

Нагадаємо, що є ознаки підготовки рф до війни з НАТО, яка може початися раніше, ніж очікують на Заході.

Також повідомлялося, що Україна може отримати від Німеччини ракети JASSM-ER дальністю до 1900 км.


За матеріалами: Новини сьогодні
21-03-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1574

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]