Головна » 2024 » Червень » 18 » Виробляти молоко без корів намагаються біотехнологічні компанії

Виробляти молоко без корів намагаються біотехнологічні компанії

Спалах пташиного грипу на молочних фермах у США спричинив занепокоєння щодо безпечності молока. Сире або непастеризоване молоко може бути небезпечним, передаючи інфекції мишам і працівникам ферм. Хоча FDA запевняє, що комерційне пастеризоване молоко є безпечним, спалах все ж спонукає багатьох задуматися про альтернативи.

Тут на допомогу приходять інноваційні біотехнології. Генетичні інженери працюють над створенням дріжджів і рослин, що містять гени великої рогатої худоби, для виробництва ключових білків молока. Ці білки, такі як казеїн та сироватка, забезпечують молоку його властивості та поживність.

Одним з лідерів у цій сфері є ізраїльський стартап Remilk, заснований у 2019 році. Вони розробили дріжджі, які виробляють бета-лактоглобулін, основний компонент сироватки. Співзасновник компанії Орі Кохаві заявляє, що біотехнологічна фабрика може замінити від 50 000 до 100 000 корів. Remilk тестує білки з рослинними оліями і цукром для створення сиру, морозива і молочних напоїв.

Також працює компанія Alpine Bio з Сан-Франциско, відома як Nobell Foods. Вони створили соєві боби, які виробляють казеїн, білок, що відповідає за властивості молока. Генеральний директор Магі Річані зазначає, що ці боби можуть стати основою для харчових продуктів замість корму для тварин.

Такі розробки можуть змінити спосіб виробництва молока, зменшивши екологічний вплив і ризик передачі хвороб від тварин до людей. Вирощування мільярдів тварин для їжі щороку є великим тягарем для планети, і альтернативи, що пропонують біотехнології, можуть стати вирішенням цієї проблеми.

Попри труднощі у витісненні коров’ячого молока з ринку, генетично модифіковані рослини і дріжджі можуть стати більш стійкою і безпечною альтернативою. Ці нововведення не тільки допоможуть зменшити залежність від тваринництва, але й запропонують нові способи збереження та транспортування продуктів харчування.


За матеріалами: Новини сьогодні
18-06-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1406

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]