Головна » 2016 » Серпень » 7 » Вирушив у велоподорож до Берліна 12-річний мукачівець. ВІДЕО

Вирушив у велоподорож до Берліна 12-річний мукачівець. ВІДЕО

Сьогодні 7 серпня 12-річний Андрій Закутній з м. Мукачева разом зі своїм батьком вирушив у велоподорож до Берліна, аби побувати у найбільшому Музеї природознавства у Німеччині.

Раніше Закарпатський інсайдер публікував новину про прагнення юного мукачівця. Сьогодні ж мрія почала здійснюватися.

Андрій, хворий на гемофілію, з 4 років захоплюється палеонтологією і мріє повʼязати своє майбутнє з цією наукою.

Сьогодні о 6:30 Андрій з батьком вирушили з Мукачева до Ужгорода, а далі маршрут пролягатиме через Словаччину, Австрію, Чехію та Німеччину. Мама та сестра хлопця будуть прямувати за мандрівниками автотранспортом. Подорож до Берліну триватиме близько двох тижнів, відстань становить 1350 кілометрів.

“Задум про таку екстремальну мандрівку зʼявився у сина взимку цього року, два місяці ми планували і прораховували цю подорож, а потім почалися підготовка та тренування, пошук спонсорів, вирішення візових питань тощо. Практично кожен другий з оточення родини відмовляли нас від задуму, нарікаючи на складність подорожі для хворої дитини”, – розповів батько хлопчика.

Він наголосив, що якби знав наперед про всі перепони, з якими зіткнеться родина у підготовці до поїздки, то, можливо, і змінив би рішення щодо її доцільності, але у підсумку не міг не дотриматися слова, яке дав синові.

“Останні два місця ми жили у режимі жорстких тренувань. Не дивлячись на канікулярний період, син вставав о 6 ранку, щоб бути готовим до здійснення своєї мрії. Батьку, який став ще й тренером, вдалося довести відстань на тренуваннях до 60 кілометрів на день. Окрім того, багато часу було приділено вивченню правил дорожнього руху, як в Україні, так і в країнах ЄС, якими ми будемо прямувати. Через три серйозні травми доводилося переривати тренування, але зараз ми вже готові до старту”, –додала мама Андрія.

За словами самого Андрія, музей природознавства у Берліні — це унікальне місце, де знаходяться дуже цінні палеонтологічні експонати.

“Наприклад, кістяк жираффатитана — найбільшого у світі відновленого скелета динозавра, який складається із 26 скелетів особин одного виду. І ще багато давніх зразків динозаврів, які були знайдені в Африці. Маю мрію потрапити до Північного Марокко і знайти там другий скелет спинозавра”, – додав хлопець, який може розповідати про палеонтологію годинами, адже знається на науці, якою захоплений з 4 років.

Фінансово реалізувати задум, зізнаються батьки, вдалося переважно силами родини. Небайдужі люди та меценати забезпечили на час подорожі велосипедами та відповідним екіпіруванням, підтримала ідею 12-річного українця і Генеральний Консул Словацької Республіки Янка Буріанова. На жаль, батькам не вдалося отримати ліки для сина, тому їх теж довелося купувати самостійно на увесь період веломандрівки. Батьки Андрія, всупереч обставинам, вважають сина здоровою дитиною і роблять все можливе, щоб діагноз ніяк не вплинув на повноцінне життя хлопця.

Андрій Закутній називає сьогоднішній старт початком великого проекту, адже подорож до Берліну — це лише перший етап. У подальшому є плани здійснити сплав по Ельбі, взимку самостійно перейти через Карпати, обігнути Європу тощо. А ще є мрія про Америку, де палеонтологія стала популярною наукою і де зібрано дуже багато закам’янілих зразків давніх тварин.

“Там проживає відомий палеонтолог Пол Серено, якого я дуже поважаю. Він є провідним вченим сучасності, адже знайшов і класифікував значну кількість динозаврів. Якщо мій проект все ж таки торкнеться Америки, то із задоволенням заїхав би до Чикаго, аби познайомитися із цим виданим палеонтологом”, – мовив Андрій.


За матеріалами: Новини сьогодні
ТОП:
07-08-2016
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1640

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]