Головна » 2024 » Червень » 28 » Вони йдуть мільйонами - науковці стали свідками найбільшої міграції тварин в Африці

Вони йдуть мільйонами - науковці стали свідками найбільшої міграції тварин в Африці

Науковці зафіксували найбільшу міграцію наземних ссавців у світі: близько 6 мільйонів антилоп перетинають Східну Африку. Це вражаюче явище стало можливим завдяки співпраці Африканських парків та уряду Південного Судану, які реалізують масштабний проект для моніторингу міграційних маршрутів тварин.

Масштабна повітряна зйомка

У період з 28 квітня по 15 травня 2023 року, після перших дощів сезону, літаки здійснили масштабне повітряне дослідження території Бома Бадінгіло Джонглей на сході Південного Судану. Результати вражають: було задокументовано міграцію приблизно 5 мільйонів біловухих антилоп коб, 300 000 тянгів, 350 000 монгальських газелей і 160 000 бохорських очеретяних антилоп.

Значення результатів

«Результати цього дослідження просто приголомшливі. Вражаючий масштаб міграції дорівнює лише відповідальності за те, щоб вона вижила в майбутньому в надзвичайно складному ландшафті», – зазначив Пітер Фернхед, генеральний директор African Parks. Разом із антилопами, науковці зафіксували значні популяції слонів, жирафів, левів і гепардів, а також великі популяції великих птахів, таких як лелека з відкритим дзьобом, марабу, жовтодзьобий лелека та журавель чорний.

Загрози біорізноманіттю

Незважаючи на значну кількість дикої природи в регіоні, її біорізноманіття стикається з численними загрозами. Порівняння з дослідженнями 1980-х років показує катастрофічне зменшення осілих видів, таких як слон, бородавочник, гепард, бегемот і буйвол. Однією з основних загроз є незаконне браконьєрство, яке, за словами Фернхеда, досягло безпрецедентного масштабу.

Вплив конфліктів

Ситуацію ускладнюють наслідки багаторічної громадянської війни та етнічного насильства в Південному Судані, які вплинули на переміщення тварин і зробили дослідження дикої природи майже неможливими. Майбутнє цих екосистем залежить від того, як налагодяться людські стосунки в регіоні.

Співпраця заради збереження

«Ця дика природа та більша екосистема є основою для виживання багатьох етнічних груп, які часто конфліктують через ресурси. Успішне управління цим ландшафтом стане можливим лише через розбудову довіри між цими групами», – пояснив Фернхед. Співпраця з місцевими громадами для захисту цієї важливої екосистеми допоможе зберегти глобальне явище міграції та забезпечить стабільність і сталий розвиток для людей, які живуть у цьому регіоні.

Майбутнє великої міграції залежить від об’єднаних зусиль для збереження природного середовища та зміцнення миру в Південному Судані. Тільки через спільні дії ми можемо забезпечити, що це дивовижне природне явище продовжуватиме існувати і радувати майбутні покоління.


За матеріалами: Новини сьогодні
28-06-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1278

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]