Головна » 2015 » Травень » 19 » Заявами радикалів стосовно угорської символіки мер Берегова обурений

Заявами радикалів стосовно угорської символіки мер Берегова обурений

Мене обурила різка критика депутата Верховної Ради Андрія Лозового з Радикальної партії щодо дублювання на угорську мову вивісок державних установ у Берегові.

Мені прикро за таку недалекоглядність вищезгаданого нардепа, який необізнаний з європейською практикою, де існує загальне правило використання в регіонах, де компактно проживають національні меншини, поруч з державною мовою мову національної меншини. Дублювання назв населених пунктів або назв установ двома мовами вважається жестом поваги до національних меншин. А Україна показала, що є прихильником євроінтеграції, європейських цінностей. То чи можливо, що політик, який спричинив скандал, має іншу позицію?

На необізнаність депутата вказує і той факт, що в країні діє мовний закон, згідно з яким у нашому місті угорська вважається регіональною мовою, і тому вона широко використовується у сферах суспільного життя.

На завершення хочу підкреслити, що Закарпаття, зокрема Берегівщина завжди була краєм міжнаціональної злагоди і порозуміння, і, сподіваюсь, це так і залишиться. Саме тому вважаю неправильним, коли ззовні намагаються диктувати нашій громаді, як вона повинна жити.

Ми не повинні дозволити і допустити нарощення напруги і розпалення міжнаціональної ворожнечі в нашому чудовому краї!

Написав на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Берегова Золтан Бабяк.


За матеріалами: Новини сьогодні
19.05.2015
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1829

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]