Головна » 2023 » Вересень » 27 » Закон про відновлення звітування партій підписав президент

Закон про відновлення звітування партій підписав президент

Президент Володимир Зеленський підписав закон про відновлення подання партіями щоквартальних фінансових звітів та державний контроль за фінансуванням партій. Про це йдеться на сайті парламенту.

Згідно з ним, Національне агентство з питань запобігання корупції поновлює роботу Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Документом передбачається, що процедуру обов’язкового щоквартального звітування партій буде відновлено з наступного року за тим, в якому відбудеться оголошення НАЗК про поновлення роботи Єдиного державного реєстру звітності політичних партій.

Після того як закон набуде чинності, політичним партіям доведеться подати звіти за всі періоди, за які не звітували (починаючи з 2020 року).

На подання минулих звітів відводиться 120 днів, а на звітування щодо державного фінансування – 90 днів.

НАЗК може позбавити партію фінансування у разі виявлення порушень, а політсила може оскаржити таке рішення у апеляційному суді.

Також ухвалений законопроект передбачає, що державне фінансування отримуватимуть партії, які набрали 3% голосів на останніх виборах до парламенту (зараз фінансування отримують тільки парламентські партії, що подолали 5%-й бар’єр).

Як повідомлялося, з 2 квітня через пандемію коронавірусу було запроваджено відстрочку для політичних партій у поданні щоквартальних звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування можливих порушень законодавства України при здійсненні публічних закупівель під час дії воєнного стану.


За матеріалами: Новини сьогодні
27-09-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1555

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]