Головна » 2023 » Січень » 15 » Затриману яхту усманова викрали у Хорватії. Про це дізнались тільки через три місяці

Затриману яхту усманова викрали у Хорватії. Про це дізнались тільки через три місяці

Яхту Irina VU, що належить російському олігарху Алішеру Усманову та його дружині Ірині, викрали під покровом ночі з сухого доку в марині Бетина на хорватському острові Муртер. Це сталося ще три місяці тому, але влада Хорватії дізналася про крадіжку тільки цього тижня, повідомило місцеве видання Juranji list.

З Хорватії судно взяло курс на Туреччину. Останнє відоме місце його перебування – турецька марина Дідім в Егейському морі.

Яхта Irina VU була затримана хорватською владою через санкції проти Усманова, але на початку жовтня їй вдалося безперешкодно вийти з територіальних вод Хорватії.

За даними видання, у хорватської поліції не було інформації, що яхті заборонено перетинати кордон, тому прикордонна служба її пропустила.

Державний секретар Міністерства моря, транспорту та інфраструктури Республіки Хорватія Ален Госпочич пояснив, що яхта перебувала в порту під забороною, але не мала охорони.

"У порту Бетина все відкрито для всіх. Ми з вами можемо прийти туди, прогулятися по набережній і застрибнути на будь-яку яхту, яка там пришвартована. Міністерство повідомило порту, що яхта заблокована, начальник порту віддав вказівку не пускати нікого до яхти, але міністерство не наймає службу безпеки для цілодобової охорони чужого майна", – сказав Госпочич.

Він додав, що у порту стоять сотні суден, і начальник порту не може перевірити, яке судно стоїть на причалі, а яке ні.

Викрадення яхти розслідують правоохоронні органи.

Яхта Irina VU була побудована британською компанією Sunseeker ув 2012 році. Сьогодні яхти такого типу і віку продаються приблизно за 5 млн євро.

Усманов потрапив під європейські санкції 28 лютого – через кілька днів після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. В обґрунтуванні санкцій було вказано, що Усманов має особливо тісні зв'язки з володимиром путіним і є одним із його улюблених олігархів.

У квітні в порту Гамбурга заарештували яхту Dilbar, що контролюється Усмановим. Німецька влада підозрює його в ухиленні від сплати податків.


За матеріалами: Новини сьогодні
15-01-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1249

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]