Звідки пішло гасло "Слава Україні!" - науковиця розповіла
"Слава Україні!" - гасло, яке цього тижня розлетілося усіма соцмережами після розстрілу українського військовополоненого російськими окупантами. Насправді цей слоган має давню історію.
Його використовували ще понад 100 років тому. Спершу - борці за незалежність України, потім - патріотично налаштовані громадяни вже у вільній Україні, нині - це головне гасло українців. Про це розповіла кандидатка історичних наук Аліна Понипаляк.
За її словами, це гасло набуло широкого вжитку на початку 20 століття. Гасло "Слава Україні - Героям слава!" пов'язане з боротьбою за нашу державність.
"Найвідоміший факт, коли вперше було вжито це гасло, - це в березні 1919 року у Львові. Тоді студенти й інші українці, які виступали проти польського уряду, активно використовували ці слова", - каже Понипаляк.
А далі, продовжила вона, це гасло стало загальноприйнятим в УНР, протягом всього 20 століття - як революційне гасло. Згодом - для прославлення нашої країни та державності.
Як гасло "Слава Україні!" після 6 березня заполонило мережу
6 березня 2023 року в мережі оприлюднили відео, як російські окупанти розстрілюють українського військовополоненого після його слів "Слава Україні!" й знімають це на відео.
Українці масово почали постити в соцмережі слова "Слава Україні!", "Герою слава!" і "Героям Слава!", щоб привернути увагу світу до звірячого вбивства українського військового.