Про сучасні кран-балки

23-02-2022
Автор: Administrator
Коментарі: 0
Переглядів: 11486

Кран-балки – різновид класичних кранів мостового типу, що використовуються на промислових підприємствах різних галузей промисловості, у транспортній інфраструктурі агропромислового комплексу. Це підйомно-транспортний пристрій, що працює у переривчастому режимі і є основним обладнанням у тих технологічних процесах, де потрібне підйом та переміщення вантажів значної ваги та габаритів.

У порівнянні з іншими різними кранами кран-балка багато в чому є унікальним виробом у своїй групі. Відмінною особливістю кран-балок є можливість їхньої роботи на великих площах - найчастіше це цілі виробничі цехи, їх окремі проходи або великі майданчики за межами будівель. Характерною рисою є їхня різноманітність - серійне виробництво на ринку кранів носить одиничний характер.

Практично кожна створювана сучасна кран-балка (https://kzpto.com.ua/uk/kran-balka-oporna/) є результатом спеціальної адаптації з урахуванням умов застосування та специфіки технологічного процесу, в якому має бути задіяний цей кран.

Серед основних компонентів кран-балки можна виділити такі:

  1. несуча конструкція (міст);
  2. підкранові шляхи;
  3. вантажопідйомний механізм (у більшості випадків тельфер, рідше – ручна таль або лебідка);
  4. механічний чи електричний привід;
  5. вантажозахоплювальні пристрої (найчастіше – гакова підвіска, рідше – стропи, електромагніт, грейфер тощо);
  6. пристрої безпеки (обмежувачі вантажопідйомності, переміщення тощо).

Опорна конструкція кран-балки повинна мати відповідну міцність жорсткість, а також певний втомний ресурс, достатній для захисту пристрою від впливу статичних і динамічних навантажень, що виникають під час експлуатації. Основну частину несучої конструкції крана складають балки, що використовуються індивідуально або попарно, як правило, у вигляді зварної коробчастої конструкції.

Вони утворюють майданчик, кінці якого спираються на перпендикулярні ним кінцеві балки, оснащені колісними парами. І головну балку, і кінцеві балки виготовляють із сталевого листа відповідної міцності з урахуванням навантажень, що передаються пристроєм. Навантаження, що передаються, також важливі для конструкції, кількості та відстані колісних пар, якими оснащені кінцеві балки.

Механізми ходового руху кран-балки дозволяють працювати в двох взаємно перпендикулярних напрямках, які можуть обслуговувати практично будь-яке місце робочої зони. Управління кран-балкою здійснюється по дротах або дистанційно по радіо – найчастіше з пульта керування.

На думку експертів, найкращу (у плані співвідношення ціни та якості) кранову техніку наразі випускають на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання. Уточнити актуальну ціну на кран-балки та інші види кранів можна на офіційному сайті КЗПТО - www.kzpto.com.ua


Author: Administrator W
Source: https://kzpto.com.ua/

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]