Головна » 2016 » Вересень » 19 » На Ужгородщині відгуляли «паприкове» торжество

На Ужгородщині відгуляли «паприкове» торжество

У Малій Доброні після дворічної перерви відбувся районний фестиваль “Доброньська паприка”. Нинішнього року також ставилась умова: якщо не буде фесту, не виділятимуться кошти на ремонт вулиць села.

Його не проводили спочатку із-за подій на Сході України, а торік дійство, відоме далеко за межами краю, організатори вирішили не влаштовувати через політичні ігри навколо свята. Нинішнього року також ставилась умова: якщо не буде фесту, не виділятимуться кошти на ремонт вулиць села. Свято зорганізували. Правда, у той самий день, 18 вересня, в с.Анталовці проводили фестиваль “Словенска веселіца”, що, безумовно, наклало свій негативний відбиток на обидва заходи: багатьом колективам художньої самодіяльності району довелося самотужки добиратись як до Анталовців, а потім – Малої Доброні.

“Паприкове” торжество відкрили працівники культури і їх наймолодші вихованці. Учні місцевих дитячої школи мистецтв, загальноосвітнього навчального закладу та клубу з юною безпосередністю демонстрували свою майстерність у танцях та піснях, грі на різних інструментах тощо. Своє вміння гарно співати підтвердили викладачі ДШМ на чолі з директором закладу Ласло Гіді. “Стартували” з розважальної програми, а не традиційної офіційної частини ще й тому, бо чекали “начальство” з району, яке поїхало насамперед на “Словенску веселіцу”. З перших хвилин свята на ньому був присутній з районного керівництва лише заступник голови Ужгородської райради Степан Мацко.

Господарів та гостей свята тепло вітав сільський голова Малої Доброні Балаж Ембер та представники з району, які вручили організаторам торжества Балажу Емберу, Бертолону Вароді, завідуючому клубом Тиберію Шоймошу, іншим активістам спільні Грамоти райради та РДА. Гості оглянули численні ятки, що розмістились на місцевому стадіоні і де пропонувались “героїня” фесту – доброньська паприка, виготовлена підприємцем Бертолоном Вароді, угорські страви, приправлені нею, сувеніри з логотипом цього овочу тощо.

“Доброньська паприка добре відома не лише на Закарпатті та в інших регіонах України, але і в нас в Угорщині,- ділиться з Голосом Карпат екс-мер міста Демечер – партнера Малої Доброні по співпраці, нині директор школи і депутат місцевого органу самоврядування Дюла Кіш.- Як і наш традиційний фестиваль капусти, так і “Доброньська паприка” користуються популярністю в туристів.”

Відтак сценою знов заволоділи аматори. Запальні угорські, словацькі, українські, циганські та модерні танці мережились народними піснями й мелодіями у блискучому виконанні колективів з сусідньої В.Доброні, Есені,Тийглаша, Паладькомарівців, Тарнівців, Саловки, Сторожниці, Худльова, Ужгорода та Берегова. Глядачі гаряче аплодували майстерності трубача і гітариста, випускника місцевої ДШМ Ласло Балога, його юній “колежанці” скрипальці Крістіні Сабов, тийглашській “Ружі”, есеньському “Ритму”, жіночому вокальному ансамблю “Розмарин” з Саловки, який супроводжували дівчата та хлопці з гурту “Комотовш”, іскристій “Нашій файті” та “Бетярам” зі Сторожниці, худлівським “Веселці” та “Віолочці”, іменитим ужгородським “Рапсодії” та сімейному дуету Раховських – Тетяні та Сергію, берегівському взірцевому шоу-гурту “Атас”, завідуючому есеньським клубом Яношу Йовнашу, іншим виконавцям.

У рамках фесту відбувся також конкурс “Міні-міс”, в якому взяли участь 13 дівчаток з Великої та Малої Доброні. Звання кращої моделі виборола Жофія Балог, міс-чарівністю стала наймолодша учасниця 4-річна Еніков Балог, найграціознішою журі визнало Крістіну Санто, а приз глядацьких симпатій дістався Барбарі Шюті. Окремі дарунки отримали всі юні красуні.

Завершився фест танцювальною програмою, що сягнула до 3-ї ночі.


За матеріалами: Новини Закарпаття
16.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1331

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]