Головна » 2014 » Листопад » 6 » Українці Німеччини відправили на батьківщину дві вантажівки медичного обладнання

Українці Німеччини відправили на батьківщину дві вантажівки медичного обладнання

Восьма ранку, склад у середмісті Франкфурта-на-Майні. Тендітна дівчина показує на величезну сталеву скриню: "Ось це наша найцінніша річ - операційний мікроскоп. Ми його придбали за три тисячі євро. В Україні за ці гроші апарату такої комплектації не купиш", - розповідає членкиня української волонтерської групи "Франкфуртський обоз" Ольга Пужай.

Окрім мікроскопу до України відправляють операційний стіл та лампи, дефібрилятор, 15 лікарняних ліжок з матрацами, 25 інвалідних візків, 180 милиць, тренажери для реабілітації, одяг для хворих, перев'язочні матеріали тощо. Піддони з вантажем один за іншим зникають у глибині фур. На кожній упаковці наклеєний папірець із інформацією про вміст.

Допомогу збирали з усієї Німеччини

Українські волонтери відправляють з Німеччини до України вже другу партію медичної допомоги військовим, які постраждали в зоні АТО. Ще місяць тому на батьківщину поїхала вантажівка об'ємом у 20 тонн. Цього разу у "Франкфуртського обозу" - так зветься волонтерська група у соціальній мережі Facebook - допомоги назбиралося вже на дві фури.

Це медичне обладнання до Франкфурта-на-Майні активісти з усієї Німеччини звозили ще з середини серпня. Аби спростити процес, волонтери створили свою інтернет-карту. На ній були відмічені міста та люди, які могли забрати допомогу та передати її до Франкфурта. Після цього не один день речі складали та пакували на складі, орендованому волонтерами.

Легальна допомога

"Все починалося з лікування майданівців та поранених у зоні АТО. Медична тема відверто боліла нам, а коли ми побачили, що в Україні бракує медичного обладнання, а в Німеччині воно є і дешеве, то вирішили відправляти його на батьківщину", - розповідає Ольга Пужай. Для цього волонтери з Німеччини зареєстрували в Україні благодійну організацію. "Вирішили допомагати легально, не контрабандою та не ховаючись", - пояснює активістка.

Саме на плечах Ольги, яка є співзасновницею благодійної організації "Міжнародна асоціація підтримки України", лежить уся "технічна" робота - зокрема перевезення та логістика. Медична техніка надходить в Україну до цієї організації, яка тісно співпрацює з військовими шпиталями, лікарнями і вже знає, якого саме обладнання там не вистачає.

Люди долучаються, коли бачать результат

Майже дві години часу - і дві фури завантажені. Кожна машина вмістила 44 піддони. Водії-дальнобійники на останок ретельно перевіряють положення вантажу. "Шкода, що не вдалося запакувати більше, - зізнається Ольга. - Залишилося медичної допомоги ще на півмашини. Незабаром доведеться вже четверту вантажівку відправляти".
Благодійна організація Міжнародна асоціація підтримки України розподілить устаткування по українських військових шпиталях та лікарнях

За останній місяць групі вдалося зібрати в рази більше допомоги від українців Німеччини, та й сам "Франкфуртський обоз" розширився - нині група у Facebook виросла до 850 членів. "Наші волонтери такі злагоджені, як маленькі мурашки, у підсумку утворюють ось такий великий мурашник", - показуючи на машини, розповідає інша волонтерка Інна Олійник. Люди приєднуються і хочуть допомогти, коли бачать результат своєї роботи, зазначає вона. Тому волонтери намагаються багато фотографувати: ту чи іншу річ на складі у Франкфурті, потім - в українській лікарні.

Олійник згадує випадок із бандажем для ніг, який розмалював кольоровими фломастерами малюк постраждалого солдата. Фото такої "дитячої творчості" відправили людям, які надіслали бандаж. Воно стало для них додатковим стимулом допомагати. "Нам не потрібно вдячності, проте коли госпіталі звітують про отримане обладнання та препарати, то ми знаємо, що досягли мети", - зазначає волонтерка. Тим часом вантажівки вирушають в дорогу. Їм доведеться подолати майже дві тисячі кілометрів. Спочатку - дістануться Києва. А вже звідти допомога потрапить у потрібні руки.


За матеріалами: Новини Закарпаття
20.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1528

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]