Біогазову установку змайстрував закарпатець та повністю відмовився від газу
55-річний інженер-конструктор Іван Гергард власноруч змайстрував біогазову установку, встановивши її на своєму подвір’ї.
Метану, який утворюється з органічних відходів, вистачає не лише для повної автономії господарства, а навіть для заправки власного автомобіля, повідомляє ecotown.com.ua.
У свою біогазову установку Іван Гергард вклав понад 2 тисячі доларів. Однак, інженер підрахував, що навіть найщедріші інвестиції окупляться протягом двох років. Газу вистачає, щоб приготувати їжу, обігріти будинок та теплицю, а також заправити авто.
Конструктор запевняє, що з одного кубометра біогазу має до 2-3 кіловатів електроенергії.
Установка українського інженера складається з ємності для відходів, системи терморегуляції, механізму змішування біомаси та датчиків температури і тиску. Серце агрегата – цистерна, у якій бродить непотріб. Поряд з цистерною встановлено котел з вентилями та датчиками, за показниками яких винахідник стежить за процесами роботи установки.
В якості сировини для отримання біогазу інженер використовує різноманітні відходи: залишки їжі, траву, бур’яни, зелені пагони з саду та винограднику.
«Мій реактор – височіє за теплицею. Найважливіше з органічного сміття виділити біогаз. Він збирається наверху цистерни, у якій бродить непотріб, проходить через трубу, очищується та охолоджується. На виході маю метан, який можна стискати, накопичувати, перекачувати. Для того щоб варити їжу, біогаз потребує доочищення, бо лише на 60% складається з метану».