Через нестачу води тисячі людей вийшли на протести в Ірані
Тисячі фермерів у центральному Ірані вийшли на протест в п'ятницю, вимагаючи від влади відкрити дамбу, щоб дати воду постраждалим від посухи районам. Про це інформує Radio Farda та офіційне інформаційне агентство Ірану IRNA.
Фермери Ісфахану продовжують протестувати від 8 листопада проти припинення подачі води та висихання річки Зайндехруд.
Офіційне інформаційне агентство IRNA у п'ятницю, повідомило про велику ходу людей біля мосту Хаджу. Тисячі ісфаханських фермерів зібралися на сухому руслі річки Зайндехруд.
Питання про те, як розподіляти воду в Ісфахані, останніми роками викликало масові протести фермерів у різних районах.
Зайндехруд, протяжністю понад 400 км, в останні десятиліття перетворилася на "сезонну річку" через відсутність опадів, послідовних посух і перенаселеність регіону.
Протягом останніх місяців урядовці Ірану неодноразово називали посуху, основною причиною водної кризи в країні. Зменшення кількості опадів триває із 1999 року.
Криза з нестачею води в багатьох частинах Ірану, включаючи Хузестан, який ускладнив доступ громадян до питної води, а також через ситуацію в сільському господарстві та тваринництві, пройшла серія масових народних протестів, а потім поширилися на інші міста і навіть провінції.
За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, посуха є проблемою для Ірану вже близько 30 років, але за останнє десятиліття вона погіршилася. Метеорологічна організація Ірану повідомляє, що приблизно 97% території країни зараз стикається з певним рівнем посухи.
Сільськогосподарська територія навколо Ісфахану колись добре забезпечувалася водами Зайндехруду, але з роками сусідні фабрики все більше залучали її ресурси. Річка колись протікала під історичні мости в центрі міста Ісфахан, але тепер є безплідною смугою землі.
У 2012 році фермери зіткнулися з поліцією в провінції Ісфахан, прорвали водопровідну трубу, яка спрямовувала близько 50 мільйонів кубометрів води на рік до сусідньої провінції.
Відтоді подібні протести тривають епізодично, і уряд навіть одного разу заплатив близько 250 доларів кожній родині, яка постраждала від водної кризи.