Головна » 2016 » Травень » 23 » Чому інколи варто відмовитись від моря - п'ять озер Закарпаття

Чому інколи варто відмовитись від моря - п'ять озер Закарпаття

  Карпати - чудова альтернатива теплому морському берегу. Тим більше, що без цілющих вод тут також не обійшлося.

Прекрасно провести відпустку або вихідні можна на березі озера. У багатьох випадках це набагато ближче і доступніше. Тим більше, що озер в Україні дуже багато і кожне з них по-своєму унікальне. Закарпаття має свої, повідомило Depo.Закарпаття.

Синевир — це найбільше озеро Карпат. Знаходиться воно на висоті 989 м, а його площа становить 4-5 га. Максимальна глибина озера складає 24 метри. Синевир по праву вважається найкрасивішим озером України.

Для туриста: Вода в озері дуже холодна, навіть влітку вона не тепліша за 11 градусів. Купатися в озері не дозволяється. У воді водиться багато форелі і раків. Рибу виловлювати заборонено. Також слід зауважити, що у весняно-літній період тут дуже багато туристів.

Високо в Карпатах можна побачити справжній шедевр природи. На схилі гори Гутин-Томнатик на висоті 1801 метр над рівнем моря розташувалося озеро Бребенескул.

 

Це диво є частиною Чорногірського хребта, через який пролягає маршрут, вельми популярний серед туристів. Він складається з відвідин шести вершин, висота яких становить більше двох тисяч метрів. Це, зокрема, Петрос (2020 м.), Говерла (2061 м.), Ребра (2001 м.), Гутин-Томнатик (2016 м.), Бребенескул (2032 м.) і Піп-Іван Чорногірський (2022 м.).

Щоб пройти цим шляхом, потрібно не один день, оскільки його загальна протяжність - 40 км. Подорожуючи по самому високому масиву українських Карпат, можна побачити 20 озер, серед яких буде і Бренебескул.

Це озеро має льодовикове походження. Довжина йогостановить близько 140 метрів, а максимальна глибина - 2,8 метра. Споживається Бребенескул за рахунок джерел, а також танення снігу і дощів.

Озеро Бребенескул вважається найвисокогірнішим в Україні. Віддаленість від великих промислових центрів і великого скупчення людей дозволяє воді в озері бути чистою і прозорою. Бребенескул вважається найтеплішим серед усіх озер Чорногірського хребта. Температура води досягає 15 градусів.

Термальне озеро в Косино — найгарячіше озеро Карпат.

 

Озером його і не назвеш — це великий басейн, в який з глибини в 1190 м. надходить вода температурою + 41ºС. Вода містить велику кількість заліза, тому має жовтуватий колір і солона на смак. Загалом тут три гарячі басейни і два холодних. Термальні води в селі Косиному за складом є унікальними не тільки в Україні, але й у всій Європі за виключенням води, якою лікуються у всесвітньо відомому санаторію "Гайдусобосло" (Угорщина).

За хімічним складом термальні води в селі Косино відноситься до високотермальних хлоридно-натрієвих вод середньої мінералізації.

Для туриста: В Косиному добре розвинена інфраструктура і відмінний сервіс. Без перебільшень цю локацію можна вважати курортом європейського рівня.

На околиці Солотвина розташувалися солоні озера, мінеральний склад яких аналогічний водам Мертвого моря.

 

Старовинна назва Солотвина - Слатина, що означає "солона вода", вперше згадується в 1360 році. Вже тоді тут добували сіль. Солотвине стоїть на величезному соляному куполі. Сіль залягає під землею на глибині лише 200-300 м.

Солотвинські озера мають антропогенне походження: вони виникли в XX столітті внаслідок просідання ґрунту над шахтами. Першим утворилося найбільше з озер – Кунігунда, коли однойменний рудник раптово просів відразу на 20 метрів. Згодом улоговина заповнилася солоною водою, а на дні зібрався товстий шар аспідно-чорної лікувальної грязі. Назва "Кунігунда", можливо, дана була руднику на честь дружини Київського князя Ярополка Кунігунди, яка була родом із Саксонії, що з давніх давен славиться як край гірників. У XIV-XV столітті для облаштування соляних копалень були запрошені майстри з Саксонії, які імовірно і дали одній з найперших шахт це ім'я.

Грязі дають позитивний ефект при лікуванні сердечно-судинної системи, остаточних явищах флебітів і тромбофлебіту, захворюванні кісток, нервової системи, урологічних захворюваннях, псоріазі і легеневої системи. В процесі лікування використовуються місцеві аплікації грязі і розсолу, загальні ванни.

Цілющі джерела Марамароша були відомі з прадавніх часів, згадки про мінеральні джерела на південно-східних околицях смт. Вишкова, що розташоване в 15 км від м. Хуст, з'являються ще з 1753 р. Відомо, що у 1818-му тут на базі вуглекислих гідрокарбонатних залізистих мінеральних вод була заснована одна з найстаріших і відомих купалень Марамороської жупи — Замкова купіль. У 1952 році тут було відкрито будинок відпочинку, а в 1957-му — санаторій.

 

Історія шаянських вод пов'язана з віковою історією Марамороша, його столиці м. Хуст, Хустського Замку на вершині замкової гори, що охороняв дороги з Молдавії, Польщі, Трансільванії та так званим"соляним шляхом" вивозу кам'яної солі з Солотвинських солекопалень ще в 892 році. Хоча цілющі джерела Марамороша були відомі з прадавніх часів, згадки про мінеральні джерела на південно-східних околицях смт. Вишково, колишнього "коронного міста", з'являються з 1753 року.


За матеріалами: Новини сьогодні
23.05.2016
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1820

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]