Головна » 2022 » Липень » 5 » Демонтаж радянських пам’ятників почала Литва

Демонтаж радянських пам’ятників почала Литва

литва демонтаж радянський пам’ятник

4 липня у литовській Клайпеді почали демонтаж двох пам’ятників, присвяченим Другій світовій.

Рішення про демонтаж скульптур схвалила 22 червня мерія Клайпеди, повідомляє LRT. Мер міста Вітаутас Грубляускас повідомив, що роботи почалися з самого ранку, скільки часу це займе – точно невідомо.

Одна з композицій – дві вертикальні білі бетонні плити з мечем між ними, друга – бронзова скульптурна група з трьох військових із композицією для вічного вогню у вигляді радянської зірки. Майже 700 гранітних табличок з іменами похованих солдатів залишать.

Раніше Міністерство юстиції Латвії анонсувало винесення на розгляд уряду пропозицію про демонтаж монументу радянського часу у Парку перемоги в Ризі. Причиною стало порушення росією укладеної з Латвією угоди про догляд латвійських пам’ятників у Сибіру.

12 травня Сейм Латвії у терміновому остаточному читанні проголосував за законопроект про припинення чинності 13-ї статті латвійсько-російського договору про забезпечення збереження меморіальних споруд. Це рішення скасувало юридичну перешкоду для зносу радянського пам’ятника у парку Перемоги в Ризі.


За матеріалами: Новини сьогодні
05-07-2022
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1998

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]