Головна » 2023 » Грудень » 11 » Для надійного запису даних підходять алмази

Для надійного запису даних підходять алмази

Вчені розробили новий спосіб для зберігання даних в діамантах за допомогою мікроскопічних дефектів їхньої атомної структури.

Спосіб, опублікований в Tom's Hardware, може потенційно зберігати більше даних, ніж диски Blu-ray, і зберігати їх століттями чи навіть довше.

Ідея полягає в тому, щоб використовувати азотові дефекти, які природно виникають в діамантах, як «колірні центри» для кодування двійкових даних. Азотові дефекти — це області, де атом вуглецю відсутній, і атом азоту взяв його місце.

За допомогою різних кольорів вчені можуть записувати та читати біти даних в різних азотових дефектах без завдання шкоди іншій структурі діаманта.

Дослідники продемонстрували, як їхній спосіб може зберігати 12 зображень в одному діаманті, досягаючи щільності даних у 25 ГБ на квадратний дюйм. Це еквівалентно приблизно одному мільйону DVD.

Як тільки дані записано в азотовий дефект, їх не можна стерти або змінити зовнішніми факторами. Єдиний спосіб доступу до даних — використовувати інший лазерний імпульс.

Дослідники сподіваються, що їхній спосіб знайде застосування в квантових обчисленнях, квантовій пам'яті та квантових сенсорах, які вимагають великої ємності та довготривалого зберігання. Діаманти відомі своєю неймовірною стабільністю і довговічністю, що робить їх ідеальними кандидатами для зберігання інформації.


За матеріалами: Новини сьогодні
11-12-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1528

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]