Головна » 2023 » Серпень » 22 » Для вивчення блискавок пілоти NASA підняли літак на 18 кілометрів

Для вивчення блискавок пілоти NASA підняли літак на 18 кілометрів

Для наукового експерименту використали переобладнаний розвідувальний літак, який може літати майже на межі рівня атмосфери планети.

Пілоти NASA провели висотний науковий літак прямо в грозовий шторм і записали дані про спалахи гамма-випромінювання, повідомило NASA.

"Міжнародна група вчених пролетіла на висотному літаку NASA Earth Resources 2 якомога ближче до грозових хмар на висоті до 18 км. Це дозволило команді зібрати "найдетальніший аналіз гамма-променів і грозових хмар з повітря, який коли-небудь був зафіксований", — зазначено у повідомленні.

У науковому експерименті брали участь дослідники з Університету Бергену в Норвегії, Військово-морської дослідницької лабораторії США і трьох різних центрів NASA. Дані, зібрані ними, допоможуть вченим вчасно помічати посилення гроз, а відтак інформувати про це для убезпечення людей.

Літак вилетів з міста Тампа у Флориді і понад 60 годин спостерігав за хмарами. Спеціальний детектор гамма-випромінювання, розроблений в університеті Бергену, збирав інформацію в режимі реального часу.

Інший інструмент на борту — Flyʼs Eye GLM Simulator — фіксував випромінювання блискавок у ближньому інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазонах електромагнітного спектра.

Висотний літак NASA ER-2, використаний у дослідженні, є одним із двох, якими володіє агентство. Це модифікований літак-розвідник Lockheed U-2, що може літати надзвичайно високо: на рівні 99% атмосфери Землі. Для порівняння, комерційні авіалайнери зазвичай курсують на висоті 11 тисяч метрів.


За матеріалами: Новини сьогодні
22-08-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1393

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]