Головна » 2024 » Квітень » 30 » Допомогти захистити газові сховища від російських атак закликає ЄС Нафтогаз

Допомогти захистити газові сховища від російських атак закликає ЄС Нафтогаз

Голова правління НАК "Нафтогаз" Олексій Чернишов закликав країни ЄС допомогти захистити українські газосховища від російських атак. Він стверджує, що це продовжуватиме сприяти зниженню цін на газ на всьому континенті. Про це Чернишов розповів у інтерв’ю для The Financial Times.

"ЄС зацікавлений у захисті об’єктів зберігання, транспортування та видобутку, враховуючи, що газова інфраструктура України добре інтегрована в європейську енергетичну систему", ‒ пояснив керівник Нафтогазу.

У компанії повідомляли, що газосховища на заході України кілька разів зазнавали ворожих ударів протягом останніх місяців, але були пошкоджені лише наземні об’єкти. Підземні сховища, які можуть знаходитися на глибині до 3 кілометрів, не постраждали.

"Технологічно ми всі готові, і нам вдалося відремонтувати пошкоджене наземне обладнання, і ми виконуємо свої зобов’язання перед клієнтами", ‒ сказав Чернишов після атак.

Україна все ще виступає транзитним маршрутом для російського трубопровідного газу до Європи, а підземні газові сховища надали європейським трейдерам цінний простір для зберігання надлишкового газу напередодні минулої зими, коли сховища в ЄС досягли максимальної потужності.

Коментарі Чернишова з’явилися після того, як президент США Джо Байден підписав закон, що передбачає нову допомогу Україні у розмірі 61 млрд. доларів, але європейські союзники Києва все ще ведуть переговори щодо постачання додаткових систем ППО. У той же час, російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру посилилися.

За словами Чернишова, американська допомога допоможе обороні України, але постійний захист інфраструктури та активів вимагає дуже великої кількості засобів протиповітряної оборони. "Ми можемо опинитися в ситуації, коли нам все одно знадобиться більше засобів ППО навіть після отримання допомоги від США, і країни ЄС, звичайно, повинні відігравати вирішальну роль у наданні цієї допомоги", ‒ зауважив він.

Минулого року українські газові сховища відіграли важливу роль в енергетичній безпеці ЄС, дозволивши європейським країнам утриматися від надмірного відбору газу з власних резервів. Країна стала альтернативою для зберігання газу, незважаючи на ризики, пов’язані з російським вторгненням, частково завдяки таким стимулам, як низькі тарифи на зберігання та звільнення від митних зборів, що дозволяє легко реімпортувати газ до ЄС.

Чернишов розповів, що зацікавленість європейських сторін у використанні сховищ цього року все ще зберігається. Компанія має намір збільшити обсяги європейського природного газу, що зберігається в Україні: з 2,5 млрд кубометрів минулого року до 4 млрд. цієї зими.

Україна також продовжує пропускати російський газ через свою територію відповідно до угоди, підписаної Нафтогазом із російським Газпромом у 2019 році. Однак після повномасштабного вторгнення в Україну рф різко скоротила постачання газу до Європи цим маршрутом, і російський газ, що надходить через Україну, зараз становить менше 5% від загального обсягу поставок до ЄС.

Контракт Нафтогазу з Газпромом закінчується наприкінці цього року, і Чернишов заявив, що Нафтогаз не продовжуватиме його дію. Це означає, що, найімовірніше, у 2025 році російський газ не постачатиметься через Україну, що змусить такі країни, як Австрія та Словаччина, шукати альтернативні джерела постачання. "Причина, чому Нафтогаз продовжив цю транзитну угоду навіть в умовах війни з росією, полягає в тому, щоб задовольнити потреби ЄС у газі і залишитися надійним партнером для союзників", ‒ сказав Чернишов.

Він наголосив, що гроші, які Нафтогаз отримує від Газпрому, менші, ніж Україна витрачає на організацію цього транзиту, тому що Газпром недоплачує "майже з початку повномасштабного вторгнення, і наш грошовий потік за цією операцією постійно негативний".

Більшість аналітиків і трейдерів вважають, що рекордні обсяги газу в сховищах ЄС дозволять уникнути дефіциту наступної зими, але деякі з них кажуть, що все ще існують ризики втрати російського газу, який транспортується через Україну.

"Втрата 15 мільярдів кубометрів сама по собі не є хорошою, але й не жахлива. Але якщо попит на газ з боку Азії та Європи збільшиться в поєднанні з холодною зимою, газові баланси значно погіршаться в першому кварталі 2025 року, який є піковим зимовим періодом", ‒ сказав старший стратег з питань сировинних товарів у BNP Paribas Альдо Спаньєр.

Однак, за словами Чернишова, втрата цього газу матиме незначні наслідки для Європи. "Чи може постачання 3% від усього ринкового споживання ЄС змінити ринок? Я не думаю, що це може змінити ринок взагалі, ні з точки зору цін, ні з точки зору обсягів. Це не має великого значення", ‒ підсумував очільник Нафтогазу.


За матеріалами: Новини сьогодні
30-04-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1381

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]