Фото Меркурія з близької відстані зробила космічна станція
На сайті Європейського космічного агентства повідомили про перший успішний політ BepiColombo. Під час європейсько-японської місії камера спостереження зафіксувала кратер Лермонтова, Кальвіно і рівнини Рудакі на планеті.
Фото зробили під час обльоту. Кратер Лермонтова — один з об’єктів, які буде вивчати місія. Вчених дуже зацікавили особливі "западини" по яких в космос надходять летючі речовини.
Космічному кораблю вдалось підлетіти до Меркурія на відстань менше ніж 200 км. Але, на жаль, через те, що з того боку, де він пролітав, була ніч, зблизька фото зробити не вдалося. Мінімальна відстань на фото вище — 1 000 км. На фото потрапила північна півкуля планети.
Наступний політ планують влітку 2022 року. Під час нього вчені будуть використовувати два наукових механізми: планетарний орбітальний апарат Меркурій ЄКА і магнітосферний орбітальний апарат Меркурій JAXA. Вони досліджуватимуть ядро, поверхню, магнітне поле. Згодом у результаті яких вчені хочуть скласти карту Меркурія і дізнатися про причину його появи.
Додамо, місія розпочалася ще три роки тому. Основна частина запланована з грудня 2025 роки після шести обльотів Меркурія для стабілізації на орбіті.
Раніше ми ділилися, що астрономи зафіксували в сузір'ї Оріона рідкісний тип планет з трьома зірками.
Також розповідали, що в Гібралтарі знайшли печерну камеру, в якій 40 тисяч років тому жили неандертальці.