Головна » 2024 » Січень » 28 » Як пройшла місія Galactic 06 - перша українка побувала в космосі

Як пройшла місія Galactic 06 - перша українка побувала в космосі

26 січня 2024 року стала історичною датою для України – Ліна Бороздіна стала першою українкою, яка побувала в космосі.

Компанія Virgin Galactic відправила в суборбітальний політ 4 космічних туристів, серед яких була уродженка Одеси Ліна Бороздіна. Вона стала першою українкою, яка побувала в космосі, пише Space.

Компанія Virgin Galactic успішно завершила свою шосту туристичну місію в космос під назвою Galactic 06. 4 космічних туристи вирушили ввечері 26 січня на борту космічного літака VSS Unity в суборбітальний простір на висоту приблизно 85 км. Через 90 хвилин політ завершився, і всі пасажири благополучно повернулися назад на Землю.

Старт і приземлення космічного літака VSS Unity відбулися з космодрому “Америка”, розташованого в штаті Нью-Мексико, США. У повітря літак із космічними туристами підняв літак-носій VMS Eve. На висоті приблизно 13 700 метрів VSS Unity відокремився від носія і полетів у суборбітальний простір. Хоча багато вчених наполягають, що межа космосу починається на висоті 100 км, інші вважають, що вона знаходиться вже на висоті 80 км. Тому місію Galactic 06 можна вважати певною мірою польотом у космос, хоча якщо точніше, що це все ж таки суборбітальний простір.

У будь-якому разі всі чотири космічні туристи випробували кілька хвилин невагомості та змогли побачити Землю на тлі чорноти космосу. Цими туристами були Франц Гайдер, Ніл Корнсвіт і Робі Вон, а також Ліна Бороздіна. Остання стала першою українкою, яка побувала в космосі. Вона зараз мешкає у США, займається науковими дослідженнями в галузі хімії, але народилася в Одесі.

Місія Galactic 06 стала першим туристичним польотом для компанії Virgin Galactic цього року. Що стосується космічного літака VSS Unity, то для нього це був один з останніх польотів. Згідно із заявою Virgin Galactic, у найближчому майбутньому цей космоплан буде замінено на інший літак — Delta. Планується випробувати цей літак уже наступного року, і щоб він уже почав виконувати комерційні рейси в космос також у 2025 році.

Наразі вартість польоту на борту VSS Unity становить 450 000 доларів. Хоча компанія Virgin Galactic почала бронювати місця на космоплані ще кілька років тому і тоді квитки коштували від 200 000 доларів. Скільки заплатили за можливість побачити Землю з космосу учасники місії Galactic 06 невідомо.


За матеріалами: Новини сьогодні
28-01-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1512

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]